Jak odebrat aktualizaci systému Windows 10

Operační systém Windows 10 je pravidelně aktualizován a tyto aktualizace obvykle uživatelé nevšimnou.Někdy však existují situace, kdy aktualizace vede k nestabilnímu fungování systému.V takovém případě je třeba takovou aktualizaci odebrat a v budoucnu její instalaci zakázat.V tomto článku se budeme zabývat právě takovým případem.

Jak odebrat aktualizace prostřednictvím ovládacího panelu nebo nabídky Nastavení

Chcete-li odebrat aktualizace systému Windows 10, je nejvhodnější použít ovládací panel.Chcete-li použít tuto metodu, přejděte na „ Ovládací panel “ a přejděte do části „Odebrání programů“.

Poté uvidíte seznam nainstalovaných programů.Chcete-li přejít na seznam aktualizací, musíte kliknout na odkaz „Zobrazit nainstalované aktualizace“, který se nachází v levé části okna.

Výsledkem je seznam aktualizací systému Windows 10 a dalších programů od společnosti Microsoft, které můžete odebrat.Okno s tímto seznamem můžete také otevřít v nabídce „Možnosti“.Chcete-li to provést, jděte po cestě "Start - Nastavení - Aktualizace a zabezpečení - Windows Update - Protokol aktualizace".

Chcete-li najít aktualizaci, kterou musíte odstranit, můžeteSeřadit seznam aktualizací podle data, vydavatele nebo programu.Chcete-li aktualizaci odstranit, klikněte na ni pravým tlačítkem myši a vyberte příkaz Odstranit.

Poté se zobrazí varování o odebrání vybrané aktualizace.Chcete-li pokračovat, musíte kliknout na tlačítko „Ano“.


Jak odstranit aktualizaci pomocí příkazového řádku

Je také velmi užitečné použít příkazový řádek k odstranění aktualizací systému Windows 10.Nejprve musíte zavolat příkazový řádek Windows jako správce.To lze provést například kombinací klávesWin + X .StiskněteWin + Xa v zobrazené nabídce vyberte „Příkazový řádek (správce)“.

Po spuštění příkazového řádku musíte v něm provést příkaz „ wmic qfe list brief /format: table “.Tento příkaz zobrazí seznam aktualizací pro systém Windows 10, které lze odebrat.

Po zobrazení seznamu aktualizací můžete přistoupit k jejich odstranění.Chcete-li to provést, můžete použít příkaz " wusa /uninstall /kb: ID " Hlavním úkolem je nahradit číslo aktualizace, kterou chcete odstranit ze systému Windows 10, namísto " ID ".příkaz by mohl vypadat takto: „ wusa /uninstall /kb: 3176937 “.

Pokud chcete, aby se odinstalace prováděla automaticky a počítač se restartoval, můžete na konec příkazu přidat „ /tichý “.V takovém případě může příkaz úplného odstranění aktualizace vypadat takto: „ wusa /uninstall /kb: 3176937 /quiet “.

Vypněte automatickou instalaciněkteré aktualizace

Pokud si nepřejete, aby se některé aktualizace instalovaly v budoucnu, můžete je zakázat pomocí speciálního nástroje od společnosti Microsoft.Tento nástroj je třeba stáhnout z tohoto odkazu, spustit v počítači a okamžitě kliknout na tlačítko „Další“.

Poté budete muset vybrat jednu ze dvou možností:Skrýt aktualizace(skrýt aktualizace) neboZobrazit skryté aktualizace(zobrazit skryté)aktualizace).Vyberte „Skrýt aktualizace“ a přejděte k dalšímu kroku.

Dále je třeba si poznamenat aktualizace, které v budoucnu nechcete instalovat.Pak musíte kliknout na tlačítko „Další“.

Poté bude systém chvíli přemýšlet a oznámí, že zjištěné problémy byly vyřešeny.Nyní lze toto okno zavřít pomocí odpovídajícího tlačítka.

Chcete-li povolit instalaci skrytých aktualizací, budete muset tento nástroj znovu spustit, vyberte možnost Zobrazit skryté aktualizace a povolit instalaci aktualizací.