Jak odebrat Avast Free Antivirus z počítače v systému Windows 7 nebo Windows 10

Avast Free Antivirus je dobrý bezplatný antivirový program, a pokud není možné nainstalovat placený software na ochranu vašeho počítače, může vám hodně pomoci.Stejně jako u jiných programů však může být nutné, aby uživatel odstranil.Například za účelem instalace jiného antiviru.

V tomto článku budeme okamžitě zvážit dvě metody, které lze použít k odstranění antivirového viru Avast Free z počítače založeného na Windows 7 nebo Windows 10. Také vám řekneme, co musíte udělat před zahájením procesu odinstalace.aby se zabránilo možným problémům.

Zakázání sebeobrany antiviru zdarma Avast

Avast Free Antivirus má funkci sebeobrany, která chrání antivirus před škodlivým softwarem, který by se mohl pokusit antivirový program odebrat nebo jinak narušit jeho činnost.Tato funkce však kromě boje proti virům může také způsobit problémy uživatelům.Například v některých případech může sebeobrana blokovat odstranění antiviru.Než tedy začnete odinstalovat Avast Free Antivirus, musíte jej nejprve deaktivovat.

Za tímto účelem spusťte Avast Free Antivirus a přejděte na jeho nastavení (tlačítko nastavení by mělo být v levém dolním rohu okna).

Dále přejděte do části „Odstraňování problémů“, vypněte funkci sebeobrany auložte nastavení kliknutím na tlačítko „OK“.

Poté se zobrazí okno s výzvou k potvrzení, že je antivirová sebeobrana vypnuta.Zde stačí kliknout na tlačítko „Ano“ a pokračovat v odinstalaci Avast Free Antivirus.

Odebrání antivirového programu Avast Free z ovládacího panelu

Nejjednodušší způsob, jak odebrat antivirový program Avast Free z počítače, je použít standardní nástroj pro odebrání programu.Pokud jste nainstalovali systém Windows 7, můžete jednoduše otevřít nabídku „Start“, přejděte do části „Ovládací panely“ a otevřete podsekci „Odinstalovat program“.

Pokud používáte Windows 10, můžete otevřít Ovládací panely stisknutím kombinace kláves Windows-R a provedením příkazu „ control. "Podsekci „Odinstalovat programy“ můžete také okamžitě otevřít spuštěním příkazu „ appwiz.cpl “.

Po otevření sekce „Odinstalovat programy“ uvidíte seznam všech nainstalovaných programů.Zde musíte najít program Avast Free Antivirus, vybrat jej pomocí myši a kliknout na tlačítko „Odstranit“.Pokud je seznam nainstalovaných programů velký, můžete použít vyhledávací lištu, která je umístěna v pravém horním rohu okna.

V důsledku toho by se před vámi mělo objevit okno instalačního programu antivirového programu Avast.Zde jednoduše klikněte na tlačítko „Odstranit“ a postupujte podle pokynů, které se objeví na obrazovce.Zejména budete požádáni o potvrzení odstranění antiviru.

Proces odstranění antivirového viru Avast může trvat několik minut.Po dokončení se zobrazí okno s ikonounávrh na restartování počítače.

Souhlasíme a čekáme na restart počítače.Tím se dokončí odstranění antiviru Avast, pokud bylo vše provedeno správně, pak by mělo zmizet z vašeho počítače.

Odstranění antiviru Avast Free pomocí AvastClear

Správnějším způsobem, jak odstranit antivirový program Avast Free z počítače, je odinstalování pomocí speciálního nástroje od Avast.Tento nástroj se nazývá AvastClear a je navržen tak, aby zcela odstranil antivirový program Avast Free z počítače.

K použití této metody potřebujete samotný program AvastClear.Stáhněte si jej z oficiálního webu Avast.ru a uložte jej do svého počítače.

Poté musí být počítač spuštěn v nouzovém režimu.Pokud používáte operační systém Windows 7, můžete počítač před spuštěním systému Windows jednoduše restartovat a stisknout klávesu F8.V důsledku toho se zobrazí nabídka dalších možností spuštění systému Windows 7, ve kterých můžete vybrat nouzový režim.Další informace o spuštění nouzového režimu ve Windows 7 najdete v tohoto článku.

Pokud máte nainstalovaný operační systém Windows 10, pak je vše o něco složitější.Otevřete příkazový řádek s právy správce, spusťte příkaz " bcdedit /set {globalsettings} advancedoptions true " a restartujte počítač.

Po restartování počítače se zobrazí obrazovka „Windows 10 Boot Options“, ve které můžete vybrat bezpečný režim.Další informace o nouzovém režimu v systému Windows 10 naleznete v tohoto článku.

Jakmile stáhnete Windows 7 nebo Windows 10 v nouzovém režimu, můžete začít odinstalovat Avast Free Antivirus.Chcete-li to provést, spusťte program AvastClear, který jste stáhli dříve, a postupujte podle pokynů na obrazovce.Zejména budete muset vybrat složku, kde je nainstalován antivirový program, a jeho verzi.Až bude vše připraveno, klikněte na tlačítko „Odstranit“.

Po dokončení odstranění antivirového programu Avast Free vás program vyzve k restartování počítače.Pokud máte Windows 7, můžete restartovat okamžitě.

A v případě systému Windows 10 musíte nejprve vypnout obrazovku „Boot Parameters“, přes kterou jste vstoupili do nouzového režimu.Chcete-li to provést, otevřete příkazový řádek s právy správce a spusťte " bcdedit /deletevalue {globalsettings} advancedoptions ".Poté můžete restartovat počítač a dokončení antivirového programu Avast je dokončeno.