Jak odebrat ovladač grafické karty AMD Radeon

V některých situacích musí uživatelé vyjmout ovladač grafické karty.Například k této situaci může dojít v případě chyb během aktualizace.Při aktualizaci počítače může být také nutné odebrat staré ovladače.

V tomto článku budeme okamžitě zvážit dva účinné způsoby odebrání ovladačů z grafické karty AMD Radeon.První metodou je odebrání standardního ovladače pomocí „Ovládacího panelu“ a druhou je odebrání ovladače pomocí speciálního programu pro odebrání ovladačů videa.

Odebrání grafického ovladače AMD Radeon pomocí ovládacího panelu

Grafický ovladač AMD Radeon můžete odebrat pomocístejným způsobem jako jakýkoli jiný program.To znamená prostřednictvím „ovládacího panelu“.Chcete-li to provést, otevřete „ Ovládací panel “ a přejděte do části „Odinstalovat program“.

Kromě toho lze tuto sekci „Ovládacího panelu“ otevřít otevřením nabídky „Start“.Chcete-li to provést, do vyhledávání zadejte frázi „Odinstalovat program“ a vyberte aplikaci nalezenou systémem.

Po otevření části „Odinstalovat program“ uvidíte seznam všech programů, které jste nainstalovali do počítače.Chcete-li najít ovladač z grafické karty AMD Radeon, zadejte do vyhledávání slovo „AMD“ (pokud máte starší verzi ovladače, pak do vyhledávání zadejte slovo „ATI“).

Po použití vyhledávání v seznamu aplikací by měl zůstat pouze ovladač z grafické karty.Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte „Změnit“.

Poté se otevře instalační program ovladače, pomocí kterého můžete odebrat ovladač grafické karty AMD Radeon.

Po dokončení odebrání ovladače grafické karty AMD Radeon nezapomeňte restartovat počítač.

Odstranění ovladače grafické karty AMD Radeon pomocí odinstalačního ovladače zobrazení

Kromě odinstalace pomocí ovládacího panelu existují i ​​jiné způsoby odinstalace ovladače.Například můžete použít program Display Driver Uninstaller.Tento program je určen k úplnému odstranění ovladačů grafických karet.Může být použit k odstranění ovladačů AMD Radeon nebo Nvidia.Hlavní výhodou odinstalačního programu Display Driver Uninstaller je, že tento program platí ze systému nejen samotný ovladač, ale také všechny stopy jeho přítomnosti v systému.Klíče registru, soubory a složky zbývající po starém ovladači jsou odstraněny.

Chcete-li odebrat ovladač grafické karty AMD Radeon pomocí programu odinstalovat ovladač zobrazení, musíte jej stáhnout z oficiálního webu a rozbalit do libovolné složky v počítači.Poté musí být počítač restartován v nouzovém režimu a spusťte program odinstalace ovladače ovladače.

Po spuštění tohoto programu musíte vybrat ovladač, který chcete ze systému odebrat.Chcete-li to provést, otevřete rozevírací nabídku a vyberte ovladač z grafické karty AMD Radeon v ní.

Poté můžete zahájit odstraňováníovladače.K tomu existují tři tlačítka:

  • Odstranit a restartovat;
  • Odinstalovat bez restartu;
  • Vymazání a odstavení;

Ve většině případů je pro vás tlačítko Odinstalovat a restartovat vhodné.Po kliknutí na toto tlačítko program Display Driver Uninstaller odstraní ovladač grafické karty a restartuje počítač.Poté můžete spustit systém v normálním režimu a nainstalovat ovladač grafické karty, který potřebujete.

Pokud chcete po odinstalování ovladače okamžitě nainstalovat novou grafickou kartu, můžete použít tlačítko „Odinstalovat a vypnout“.

Jak vidíte, použití tohoto programu je velmi jednoduché.Musíte pouze restartovat počítač v nouzovém režimu, spustit program, vybrat požadovaný ovladač a kliknout na tlačítko „Odstranit“.

Při odinstalaci ovladačů je třeba mít na paměti pouze to, že odinstalační program Display Driver Uninstaller zakáže automatické stahování ovladačů pomocí služby Windows Update.Pokud tedy potřebujete tuto funkci, potom po odinstalování ovladače jednoduše znovu spusťte program Display Driver Uninstaller a klikněte na tlačítko „Povolit instalaci ovladače pomocí Windows Update“.