Jak odebrat program v systému Windows 10

V průběhu používání operačního systému se na disku nevyhnutelně hromadí velké množství programů.Většina z nich se však prakticky nepoužívá.V tomto článku budeme hovořit o tom, jak odstranit takové nepotřebné programy v systému Windows 10 a uvolnit tak místo na systémovém disku.

Obsah
  1. Jak odebrat program v systému Windows 10 z ovládacího panelu
  2. Ostatnízpůsoby odinstalace programu v systému Windows 10
Jak odinstalovat program v systému Windows 10 pomocí ovládacího panelu

Nejjednodušší a nejsprávnější způsob Odinstalace programů v jakékoli verzi systému Windows se provádí odinstalací prostřednictvím ovládacího panelu.Ovládací panel má speciální nástroj pro odebírání programů.Chcete-li jej spustit , otevřete Ovládací panely a klikněte na odkaz „Odinstalovat programy“.

Tento nástroj můžete také otevřít pomocí příkazu „appwiz.cpl“.Otevřete nabídku Spustit (kombinace kláves Windows-R) a zadejte tento příkaz.

Otevřeli jste tedy na panelu nástrojů „Odinstalovat program“.V tomto okně se zobrazí seznam všech nainstalovaných programů.Chcete-li odinstalovat program ve Windows 10, musíte jej najít v tomto seznamu, vyberte jej pomocí myši a klikněte na tlačítko „Odstranit“ (nebo „Odstranit /Změnit“).

Po kliknutí na tlačítko „Odstranit“ se před vámi objeví instalační program tohoto programu.Poté musíte postupovat podle pokynů instalačního programu a program můžete odebrat.Ve většině případů vám bude stačitněkolikrát stiskněte tlačítko „Další“ a poté tlačítko „Odstranit“.

Pokud nemůžete najít požadovaný program v seznamu nainstalovaných programů, můžete použít vyhledávání.Vyhledávací lišta je v pravém horním rohu okna.

Další způsoby odinstalace programu ve Windows 10

Programy můžete také odstranit pomocí speciálních programů.Například můžete použít program Revo Uninstaller. Tento program zobrazuje seznam nainstalovaných programů a umožňuje je odstranit několika kliknutími.Zároveň může program Revo Uninstaller program zcela odstranit, včetně dalších souborů a položek registru, které často zůstanou v počítači po odinstalování standardním způsobem.Také bude užitečný program Revo Uninstaller, pokud program nebude smazán.

Chcete-li odinstalovat program ve Windows 10 pomocí Revo Uninstalleru, musíte vybrat požadovaný program v okně Revo Uninstaller a kliknout na tlačítko „Odstranit“.

Poté se zobrazí varování o odebrání programu.Zde stačí kliknout na tlačítko „Ano“.

Poté se zobrazí okno pro výběr, jak tento program smazat.

Zde si můžete vybrat jeden ze čtyř způsobů:

  • Vestavěnýje standardní způsob, jak vymazat program;
  • Bezpečné- odstranění programu s hledáním dalších souborů a záznamů v registru;
  • Střední- odstranění programu s pokročilým vyhledáváním dalších souborů a záznamů v registru;
  • ​​
  • Advanced- odebrání programu s nejpřesnějším vyhledáváním dalších souborů a záznamů v registru;

Po výběru jedné z metod odstraňování začne program Uninstaller Revo fungovat.

Po analýze systému spustí program Revo Uninstaller standardní instalační program, pomocí kterého můžete program odebrat.Po dokončení instalace klikněte na tlačítko „Další“ v programu Revo Uninstaller, abyste smazali další soubory a položky v registru.Před odstraněním těchto údajů bude program vyžadovat vaše potvrzení.

Po odstranění dalších souborů a záznamů z registru je odebrání programu dokončeno.