Jak odebrat program z počítače

Během provozu počítače se na něm nevyhnutelně hromadí zbytečné programy.Není neobvyklé, aby uživatel nainstaloval program, jednou ho spustil a poté jej přestal používat.V důsledku toho se tyto programy hromadí v systémovém oddílu a zabírají volné místo.Nyní se podíváme na několik způsobů, jak odebrat program z počítače a uvolnit obsazený prostor.

Metoda č. 1. Odstraňte program pomocí ovládacího panelu.

Nejjednodušší a správný způsob, jak odebrat programy z počítače, je odinstalování pomocí ovládacího panelu. Otevřete ovládací panel a přejděte do části „Odebrání programů“.

Můžete také otevřít nabídku Start nebo úvodní obrazovku (pokud máte systém Windows 8) a do vyhledávání zadejte frázi „odinstalovat programy“.Poté vás systém vyzve k otevření požadované části ovládacího panelu.

Takže po otevření okna „Odinstalovat program“ uvidíte seznam všech nainstalovaných programů v počítači.Zde musíte vybrat program, který chcete z počítače odebrat, a kliknout na tlačítko „Odstranit“.

Poté se před vámi objeví instalační program, pomocí kterého můžete smazat tento program.V některých případech lze tlačítko „Odstranit“ v seznamu programů nazvat „Odstranit /Změnit“.To není důležité, přesto na něj klikněte a postupujte podle pokynů instalačního programu.

Metoda číslo 2. Spuštění odinstalačního programu ze složky programu.

Druhá metodaJedná se o ruční spuštění odinstalačního programu ze složky programu.Otevřete složku „C: \ Program Files“ (nebo složku C: \ Program Files (x86)) a najděte složku s programem, který chcete z počítače odebrat.Tato složka musí mít soubor .exe k odebrání programu.Obvykle se nazývá Odinstalovat nebo Odinstalovat.

Poté se spustí odinstalační program, pomocí kterého můžete tento program smazat.

Metoda č. 3. Odstranění programů pomocí speciálních programů pro odebrání.

Můžete také použít speciální programy k odebrání programů a vyčištění počítače.Například programy lze odstranit pomocí CCleaner.Chcete-li to provést, spusťte CCleaner a přejděte do části „Služba - odebrání programů“.

Zde musíte vybrat program, který chcete odstranit, klikněte na tlačítko „Odinstalovat“ a postupujte podle pokynů instalačního programu programu.

Můžete také použít program Revo Uninstaller.Tento program může zcela vymazat programy.Po takovém odstranění zůstanou žádné položky registru nebo soubory.Také bude užitečný program Revo Uninstaller, pokud program nebude standardně vymazán.