Jak odebrat program ze spuštění

Po instalaci se mnoho programů automaticky nahrává při spuštění.Postupem času to způsobuje mnoho problémů, protože všechny programy od spuštění jsou načteny ihned po spuštění operačního systému.V důsledku toho se výrazně snižuje rychlost načítání samotného operačního systému a rychlost jeho provozu jako celku.V tomto článku budeme hovořit o tom, jak odebrat programy ze spuštění.

Programy se obvykle zapisují do automatického načtení dvěma způsoby: běžný automatický a automatický jako služba.Někdy se tyto dvě metody používají najednou.

Zvažte několik způsobů, jak odebrat programy ze spuštění.

Číslo metody 1. Nastavte program.

Většina programů, které se samy zapisují do automatického načtení, umožňuje uživateli tuto funkci zakázat.Chcete-li to provést, přejděte na nastavení programu a zakažte spuštění programu.Nejčastěji je tato funkce implementována ve formě zaškrtávacího políčka (zaškrtávací políčko).Na obrázku níže je nastavení spouštění v programu uTorrent.

Ale ne všechny programy to umožňují.Pokud jste tedy nemohli najít způsob, jak zakázat spuštění programu v jeho nastavení, musíte použít následující popsané metody.

Metoda č. 2. Nástroj MSCONFIG.

Operační systémy Windows mají velmi pohodlný nástroj zvaný MSCONFIG.S jeho pomocí můžete nakonfigurovat mnoho systémových parametrů, včetně odebrání programů ze spuštění.Abyste ji mohli spustit, musíte zavolat do nabídky„Execute“ (kombinace kláves Windows + R) a zadejte příkaz MSCONFIG.

Nástroj MSCONFIG lze také najít a spustit vyhledáním nabídky Start nebo na úvodní obrazovce, pokud máte nainstalovaný systém Windows 8. Když je spuštěn obslužný program MSCONFIG, můžete přistoupit k odinstalaci programů zautoload.

Chcete-li to provést, přejděte na kartu „Po spuštění“ a zrušte zaškrtnutí políček u programů, které by neměly být spouštěny.Poté přejděte na kartu „Služby“ a proveďte totéž.

Při práci s kartou Služby buďte opatrní.Zakázání některých služeb může mít za následek nestabilní provoz operačního systému.Proto je nejlepší nezakazovat služby, pro které je určen výrobce společnosti Microsoft Corporation.Totéž platí pro služby nainstalované ovladači.V poli výrobce bude u těchto služeb uveden název společnosti výrobce vašich součástí.Například to může být: Intel, Amd, Nvidia, Realtek.

Po provedení všech nezbytných nastavení uložíme výsledek pomocí tlačítka „OK“.

Metoda číslo 3. Programy třetích stran pro správu spouštění.

Existuje celá řada programů, které umožňují odebrat programy ze spuštění.Jedním z nejvhodnějších programů tohoto typu je Autoruns.

Tento program poskytuje uživateli plný přístup ke všem metodám spouštění v systému.Nejprve nás ale zajímají karty pod názvem „Logon“ (záznamy pro programy zaznamenané v autoload jsou uloženy zde) a„Služby“ (programy zapsané do spuštění jako služby).

Používání autorunů je snadné.Chcete-li odebrat program ze spuštění, klepněte pravým tlačítkem myši na program a vyberte položku „Odstranit“.