Jak odebrat programy ze spuštění

Jedním z důvodů snížení rychlosti počítače je velké množství programů, které se automaticky spustí ihned po načtení operačního systému.V některých případech může počet automaticky spuštěných programů dosáhnout několika desítek.Důvodem je skutečnost, že mnoho programů během instalace se nahrává samo při spuštění .Postupem času se hromadí počet automaticky stažených programů a počítač se začne zpomalovat.V tomto článku budeme hovořit o tom, jak odebrat programy ze spuštění, pokud je nepotřebujete, a zřídka je používáte.

Jak odebrat programy ze spuštění pomocí Msconfig

Operační systém má vestavěný obslužný programs názvem „Konfigurace systému“ s jeho pomocí můžete odstranit zbytečné programy ze spuštění.Chcete-li jej spustit, stiskněte kombinaci kláves Windows + R a v zobrazeném okně zadejte příkaz „msconfig“ a stiskněte klávesu Enter.

Po zobrazení okna „Konfigurace systému“ přejděte na kartu „Spuštění“.Zde musíte zrušit zaškrtnutí políček u programů, které chcete odstranit ze spuštění.

Chcete-li uložit nastavení, stiskněte tlačítko „OK“.Všechno tak jednoduchým způsobem můžete odstranit zbytečné po spuštěníprogramy.

Kromě spuštění můžete pomocí obslužného programu Msconfig spravovat služby.Spusťte aplikaci Msconfig, přejděte na kartu Služby a zrušte zaškrtnutí programů, které nepotřebujete.Chcete-li usnadnit práci se seznamem služeb, povolte funkci „Nezobrazovat služby společnosti Microsoft“.Po povolení této funkce se v seznamu služeb zobrazí pouze programové služby třetích stran.

Po odškrtnutí políček vedle nepotřebných programů uložte nastavení stisknutím tlačítka „OK“.

Jak odebrat programy ze spuštění pomocí programu Autoruns

Pro odstranění nepotřebných programů ze spuštění můžete použít speciální programy.Jedním z nejsilnějších programů tohoto druhu je program Autoruns.Pomocí tohoto malého nástroje je velmi výhodné spravovat programy při spuštění.Tento program je zdarma a lze jej stáhnout z oficiálních stránek.

Programové rozhraní Autoruns se skládá z mnoha karet, které zobrazují všechny programy a součásti operačního systému, které se načítají automaticky.

Abychom však odstranili programy ze spuštění ve Windows 7, nemusíme se zabývat všemi kartami tohoto programu.Zajímá nás pouze karta Přihlášení (zde jsou soustředěny všechny hlavní způsoby spouštění programu) a Služby (zde jsou zobrazeny služby).Obecně jsou karty Logon a Services analogem karet Startup a Services z obslužného programu Msconfig.Takžeotevřete program Autoruns, přejděte na kartu „Přihlášení“ a zrušte zaškrtnutí políček vedle programů, které chceme odstranit ze spuštění.

Pokud chcete deaktivovat některé služby, přejděte na kartu „Služby“ a zrušte zaškrtnutí.V Autoruns jsou změny aplikovány automaticky, takže po konfiguraci můžete program jednoduše zavřít.