Jak odebrat vyhledávací panel z hlavního panelu v systému Windows 10

Jednou z funkcí operačního systému Windows 10 je vyhledávací lišta, která se nachází na hlavním panelu vedle tlačítka Start.Tento řádek umožňuje uživateli vyhledávat objekty v místním počítači i na internetu.Na první pohled je to výhodné, ale po podrobnějším seznámení s touto funkcí existují nepříjemnosti, kvůli nimž se mnoho uživatelů rozhodlo odstranit vyhledávací panel z hlavního panelu Windows 10.

Tento řádek je nejprve omezen na vyhledávací stroj Bing zMicrosoftS jeho pomocí nemůžete vyhledávat v Google, Yandex nebo v jiném vyhledávači.Za druhé, při vyhledávání na internetu se vždy používá standardní webový prohlížeč Edge.Navíc, stejně jako v předchozím případě, to nelze nijak změnit.Vyhledávací lišta navíc na hlavním panelu zabírá spoustu místa, což se mnohým uživatelům také nelíbí.

Pokud vám tento řádek také nevyhovuje, doporučujeme vám seznámit se s naším článkem.Zde se podíváme na několik způsobů, jak můžete odstranit vyhledávací lištu ve Windows 10.

Jak zakázat vyhledávací lištu v systému Windows 10

Ve výchozím nastavení vyhledávací lišta na hlavním panelu Windows 10 vypadá jako níže uvedená obrazovka.Je umístěn vedle tlačítka Start a zabírá hodně místa na obrazovce.

Můžete to opravit pomocípomocí kontextové nabídky.Klepněte pravým tlačítkem myši na hlavním panelu av nabídce, která se otevře, vyberte „ Hledat - Skryté “.Aktivace této možnosti zcela odstraní vyhledávací lištu ve Windows 10.

Můžete také kliknout pravým tlačítkem a vybrat možnost „ Hledat - Zobrazit ikonu vyhledávání “.V tomto případě se místo lišty pro vyhledávání na hlavním panelu zobrazí speciální tlačítko.

Není však třeba zobrazovat tlačítko „ Hledat “.Vzhledem k tomu, že i když není k dispozici, můžete vyhledávání stále používat.Stačí jednoduše otevřít nabídku „ Start “ a začít zadávat vyhledávací dotaz.

Pokud je požadovaný objekt nalezen v počítači, systém nabídne jeho otevření, pokud ne, můžete pokračovat v vyhledávání na internetu, stejně jako při použití vyhledávací linky napanel úloh.

Zakázání dalších tlačítek na hlavním panelu

Je třeba poznamenat, že jiná tlačítka, která lze zobrazit na hlavním panelu systému Windows 10, lze také zakázat prostřednictvím místní nabídky.Například vedle tlačítka „ Start “ se může zobrazit tlačítko „ View Tasks “.Chcete-li jej zakázat, klepněte pravým tlačítkem myši na hlavním panelu a zrušte zaškrtnutí políčka „ Zobrazit tlačítko zobrazení úkolu “.

Obdobně jsou z panelu Windows 10 odebrána tlačítka jako Lidé, Pracovní plocha pro inkoust Windows a dotyková klávesnice.

Zakázání vyhledávacího řetězce pomocí registru

V extrémních případech vyhledávací řetězecna panelu Windows 10 lze zakázat pomocí editoru registru.Chcete-li to provést, stiskněte kombinaci klávesWin- Ra k provedení příkazu regedit “.

Po otevření editoru registru přejděte do části „ HKEY_ CURRENT_ USER \ ]Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Vyhledejte"a najděte parametr s názvem" SearchboxTaskbarMode . "

Tento parametr odpovídá za zobrazení vyhledávací lišty.Hodnota „ 0 “ - funkce je zcela deaktivována, hodnota „ 1 “ - zobrazí se pouze tlačítko, hodnota „ 2 “ - zobrazí se celý řádek.