Jak odeslat velký soubor

E-mail existuje už celá desetiletí.Stále je však nejoblíbenějším způsobem přenosu souborů na internetu.A to není náhoda.Použití této metody přenosu dat je velmi snadné a pohodlné.V některých případech však e-mail není vůbec vhodný a musíte hledat jiný způsob zasílání souborů.

Jedním z nejčastějších problémů je odesílání velkých souborů.Z důvodu omezení se tyto soubory neposílají e-mailem.Mnoho uživatelů se proto zajímá, jak odeslat velký soubor.V tomto článku budeme zvažovat řadu jednoduchých způsobů, které vám umožní odesílat soubory téměř jakékoli velikosti.

Rozdělte soubor na několik částí

Pokud soubor nelze odeslat e-mailem jako celek, lze jej rozdělit na několik částí a odeslat samostatně.To nemusí být velmi pohodlné, ale někdy je nutné soubor odeslat e-mailem.V tomto případě je tato metoda jediným řešením.

Abyste mohli soubor rozdělit na několik částí, musíte použít archivátor.Jako příklad se podíváme na proces archivace pomocí bezplatného archivátoru 7zip.

Klepněte pravým tlačítkem myši na požadovaný soubor nebo složku a vyberte „7zip - Přidat do archivu“.Poté se před vámi otevře okno s nastavením archivace.Zde musíte vybrat formát archivu (vyberte formát zip) a velikost svazku (zadejte velikost každé části souboru v bajtech).Velikost svazku lze zadat ručně nebo vybratjedna z navrhovaných možností.

Pro zasílání e-mailem je lepší rozdělit soubor na části po 10 megabajtů.Pokud tedy plánujete soubor odeslat poštou, vyberte velikost 10 M (10 megabajtů).

Soubory přijaté po archivaci jsou zasílány poštou nebo jiným vhodným způsobem.

Odeslání souboru přes Skype

Skype a další podobné služby pro rychlé zasílání zpráv vám zpravidla umožňují odesílat soubory.Při odesílání však neexistují žádná omezení jako v případě e-mailu.Pokud tedy nevíte, jak odeslat velký soubor, může být pro vás Skype ideálním řešením.

Posílání velkých souborů pomocí Skype je velmi jednoduché.Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na kontakt a vyberte "Odeslat".Kromě toho můžete jednoduše přetáhnout požadovaný soubor do pole pro psaní zpráv.

Tento způsob zasílání velkých souborů je velmi pohodlný, má však i nevýhody.Pro odeslání souboru musí být příjemce zaregistrován v Skype a být online.

Odeslání souboru prostřednictvím služby sdílení souborů

V síti existuje velké množství služeb pro výměnu souborů.Umožňují jim nahrát soubor a získat odkaz.Poté musí být tento odkaz zaslán příjemci a bude si moci soubor stáhnout kdykoli.Existují určitá omezení pro takové služby, ale liší se výrazně u různých služeb.

NapříkladZvažte službu hostování souborů „Mail.ru Files“.Umožňuje nahrát až 20 souborů ve velikosti až 100 megabajtů.Po registraci můžete nahrát soubory až do velikosti 1 gigabajt.

Chcete-li odeslat velký soubor pomocí služby „Soubory Mail.ru“, klikněte na tlačítko „Stáhnout soubor“, vyberte požadovaný soubor a počkejte, až se soubor stáhne.Poté musíte kliknout na tlačítko „Získat odkaz“.Poté se stránka obnoví a zobrazí se vám odkaz, kde si můžete stáhnout právě stažený soubor.Tento odkaz lze odeslat příjemci souboru.

Odeslání souboru pomocí cloudového úložiště

Pokud potřebujete pravidelně odesílat velké soubory, pak je cloudové úložiště pro vás ideálním řešením.Ve skutečnosti je cloudové úložiště stejná služba hostování souborů, ale s mnoha dalšími funkcemi.

Jednou z nejpopulárnějších služeb cloudového úložiště je dropbox.com.Tato služba zpočátku poskytuje uživatelům 2 gigabajty volného místa pro soubory.Pozváním přátel do této služby však můžete snadno rozšířit kapacitu úložiště na 18 gigabajtů.Zároveň není nijak omezena velikost jednoho souboru.

Služba navíc nabízí placené zvýšení volného prostoru.Za 10 $ měsíčně můžete v online úložišti získat až 100 gigabajtů.