Jak odeslat velký soubor poštou

I přes rychlý vývoj nových metod přenosu dat na internetu je e-mail stále velmi populární.Obzvláště v podnikovém prostředí.Mnoho uživatelů proto musí používat e-mail, a to i přes jeho nedostatky.

Jednou z nejzávažnějších nevýhod e-mailu je omezení velikosti souboru, který lze ke zprávě připojit.E-mail vám neumožňuje odeslat soubor větší než 25 megabajtů.Často to způsobuje mnoho problémů a vyžaduje čas.V tomto článku budeme hovořit o tom, jak odeslat velký soubor poštou.

Za účelem odeslání velkého souboru poštou lze použít několik přístupů.Prvním a nejzřetelnějším způsobem je rozdělit soubor na několik částí a odeslat jej několika písmeny.

Aby bylo možné rozdělit velký soubor na části a poslat jej poštou, musí být archivován.Při archivaci je třeba určit taková nastavení, aby archivátor rozdělil výsledný archiv na několik částí.Takto obdržíte archiv, ve kterém je váš soubor umístěn, ale zároveň samotný archiv sestává z několika menších souborů.Výsledkem je, že každý soubor může být odeslán poštou nezávisle na sobě, a tím obejít omezení velikosti.

To lze provést pomocí libovolného archivátora.Pomocí demonstrátoru 7zip ukážeme rozdělení souboru na části.Klikněte pravým tlačítkem myši na požadovaný soubor a vyberte položku nabídky „7zip - Přidat do archivu“.

Poté se před vámi otevře okno, ve kterém musíte zadat nastavení archivace.Zde nás zajímá pouze jeden bod - „Rozdělit na svazky podle velikosti.“Ostatní parametry lze ponechat

V této položce musíte určit velikost souboru, který chcete přijmout.Velikost je uvedena v bajtech, za účelem označení velikosti v megabajtech přidáme za číslo anglické písmeno „M“.Například „5M“ bude znamenat, že chceme soubor rozdělit na 5 megabajtových částí.

Výsledkem je, že dostáváme soubory s následujícími názvy: 123.zip.001, 123.zip.002, 123.zip.003 atd.Každý ze souborů váží ne více než 5 megabajtů.Chcete-li takový archiv rozbalit, musíte tyto soubory umístit do jedné složky a otevřít první soubor.Můžete tedy odeslat velký soubor poštou.

Druhým způsobem zasílání velkých souborů poštou je nahrát soubor do jiné služby a odeslat pouze odkaz na soubor samotný.Tato metoda je jednodušší a spolehlivější než odeslání souboru po částech.

Nejprve potřebujete online službu, do které byste mohli nahrát soubor a mít k němu otevřený přístup.Může existovat několik možností.

Nejznámějšími službami pro online ukládání souborů jsou takzvané služby hostování souborů.Umožňují stáhnout soubor a získat odkaz na něj.Typická služba hostování souborů je rghost.ru.

Používání takových služeb je poměrně jednoduché.Aby bylo možné stáhnout soubor a získat odkaz, registrace se zpravidla nevyžaduje.Sdílení souborů má však několik nevýhod.Při stahování souboru, onivyžadují alfanumerický kód.Kromě toho mohou být uživatelé nuceni počkat asi minutu, než si stáhnou soubor, který potřebují.Zároveň tyto služby prokazují obrovské množství reklamy, často erotické povahy.

Kromě hostování souborů můžete použít cloudové úložiště.Typické cloudové úložiště: Disk Google, DropBox, SkyDrive.

Tyto služby fungují na stejném principu.Stáhnout soubor - získat odkaz.Používají se však pohodlněji a příjemněji.Zde již neuvidíte rušivou reklamu.Abyste však mohli využívat cloudové úložiště, budete muset projít registračním postupem.