Jak odpojit mikrofon na notebooku

Každý moderní notebook je vybaven vestavěným mikrofonem.A ve výchozím nastavení tento mikrofon funguje neustále, což se mnohým uživatelům nelíbí.Teoreticky to může vést k úniku informací.

Aby se zabránilo možnému úniku informací, lze tento mikrofon integrovaný v notebooku vypnout.Existují dva způsoby, jak to udělat: software vypne mikrofon a použije speciální klíč.

Programové vypnutí mikrofonu na notebooku

Abyste mohli ztlumit mikrofon na notebooku, musíte otevřítnastavení záznamového zařízení.Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu reproduktoru na hlavním panelu a vyberte položku „Záznamová zařízení“.


Poté se na kartě „Nahrávání“ zobrazí okno „Zvuk“.Zde můžete ztlumit mikrofon.Stačí kliknout pravým tlačítkem myši na mikrofon a v zobrazeném okně zvolit možnost „Zakázat“.

Pokud se později rozhodnete zapnout mikrofon, provede se to podobným způsobem.Klikněte pravým tlačítkem myši na ztlumený mikrofon a vyberte položku „Enable“.

Ztlumení mikrofonu na notebooku pomocí speciálního klíče

Kromě toho je velmi často na klávesnici notebooku speciální klávesa pro ztlumení mikrofonu.Tohleklíč je označen přeškrtnutou ikonou mikrofonu.Chcete-li pomocí tohoto tlačítka mikrofon odpojit, musíte jej stisknout společně s klávesou Fn.

Také na kufru pro laptop může být samostatné tlačítko nebo přepínač pro zapnutí a vypnutí mikrofonu.Tato možnost je však méně běžná.