Jak odpojit oznámení od webů v prohlížeči Google Chrome

Při návštěvě webů se někdy mohou objevit vyskakovací zprávy vyžadující povolení k přijímání oznámení.Mnoho uživatelů nebere takové zprávy vážně a povoluje oznámení pro všechny weby.Postupem času to vede ke skutečnosti, že uživatel je neustále rozptylován uzavřením vyskakovacích oken nezaujímavými informacemi.Naštěstí je tento problém vyřešen docela jednoduše.V tomto článku se dozvíte, jak odpojit oznámení od webů ve webovém prohlížeči Google Chrome.

Vypněte všechna oznámení v prohlížeči Google Chrome

Nejjednodušší a nejjistější způsob, jak deaktivovat oznámení z webů, je použít nastavení Google Chrome.Pro přístup k těmto nastavením klikněte na tlačítko se třemi tečkami, které je umístěno v pravém horním rohu okna a v zobrazené nabídce vyberte možnost „ Nastavení “.Můžete také otevřít nastavení prohlížeče Google Chrome, do adresního řádku zadejte příkaz „ chrome: //settings “.

Výsledkem je nastavení webového prohlížeče Google Chrome.Zde musíte procházet nastavení až na konec a přejděte do části „ Rozšířené “.

V sekci „Upřesnit“ bude k dispozici několik dalších bloků s nastavením.Zde musíte najít a otevřít podsekci „ Nastavení webu “ (ve starších verzích prohlížeče „ Nastavení obsahu “), který se nachází v bloku„Důvěrnost a bezpečnost“.

V podokně „Nastavení webu“ budou dostupná všechna nastavení, která mají vliv na práva webových stránek.Zde můžete například povolit nebo zakázat weby, aby používaly soubory cookie, přijímaly vaše údaje o poloze nebo se připojovaly k vaší kameře a mikrofonu.Mimo jiné existují nastavení oznámení.

Když otevřete nastavení oznámení, uvidíte přepínač „ Před odeslánímpožádejte o povolení“.Tento přepínač odpovídá za povolení nebo zakázání požadavků na zasílání oznámení.

Chcete-li úplně odpojit všechna oznámení od webů v prohlížeči Google Chrome, jednoduše přepněte tento přepínač do polohy „ Blokováno “.

Kromě toho musíte procházet stránku nastavení až do samého konce, do seznamu webů, kterým jste již mohli zasílat oznámení.Zde musíte odstranit všechny weby, na které nepotřebujete oznámení.Pokud vůbec nechcete dostávat žádná upozornění, smažte všechny weby směle.

Chcete-li to provést, klikněte na tlačítko se třemi tečkami před webem a v nabídce, která se otevře, vyberte „ Odstranit “.

Po blokování oznámení a odebrání povolených webů vás oznámení z webů nebudou obtěžovat.

Zakázání oznámení z některých webů

Pokud nechcete oznámení úplně vypnout, ale chcete se pouze zbavit některých z nejvíce nepříjemných webů, pak možnost „ Požádat o povolení dříveodesílání“musí zůstat v zapnuté poloze.Pak musíte zobrazit seznam povolených webů a přenést nezajímavé weby do seznamu blokovaných.

Obecně Google Chrome nabízí poměrně velké množství možností, pomocí kterých můžete nakonfigurovat provozování oznámení z webů, protože je to pro uživatele výhodné.

Zakázání oznámení pomocí rozšíření

Pokud vám výše popsaný způsob nevyhovoval z nějakého důvodu, můžete jako alternativu vypnout oznámení pomocí specializovaných rozšíření.Můžete například nainstalovat rozšíření Push Blocker.

Chcete-li nainstalovat Push Blocker, přejděte na tento odkaz a klikněte na tlačítko "Instalovat".Po instalaci tohoto rozšíření by měla být oznámení z webů automaticky odpojena.