Jak odstranit čísla stránek v aplikaci Word

V jednom z našich článků jsme hovořili o jak vkládat čísla stránek do Wordu.Ve stejném článku budeme hovořit o opačné akci.Zde se dozvíte, jak odstranit čísla stránek v aplikacích Word 2007, 2010, 2013 a 2016, stejně jako ve starých Word 2003.

Jak odstranit čísla stránek v aplikaci Word 2007, 2010, 2013 a 2016

Nejprve si povíme, jak odstranit čísla stránek v nových verzích aplikace Word.Existují dva způsoby najednou.

První metodou je tlačítko „Čísla stránek“, které je umístěno na kartě „Vložit“.Klikněte na toto tlačítko a v zobrazené nabídce vyberte „Smazat čísla stránek“.Poté budou čísla odstraněna ze všech stránek dokumentu Word.

Druhým způsobem, jak odstranit čísla stránek, je ruční odstranění čísel.Chcete-li to provést, poklepejte na číslo stránky na kterékoli ze stránek dokumentu.Poté se otevře režim úprav zápatí.V tomto režimu musíte vybrat číslo stránky a odstranit jej.Po smazání čísla stránky jednoduše klikněte na prázdné místo na stránce, abyste opustili režim úprav záhlaví a zápatí.

Odstranění čísla stránky na jedné ze stránek způsobí, že čísla stránek budou odstraněna ze všech ostatních stránek dokumentu Word.

Jak odstranit čísla stránek v aplikaci Word 2003

Pokud používáte textový editor aplikace Word 2003, je třeba nejprve odebrat čísla stránek, abyste mohli odebrat čísla stránek.aktivovat režim úprav zápatí.Chcete-li to provést, otevřete nabídku „Zobrazit“ a vyberte položku nabídky „Záhlaví a zápatí“.Do tohoto režimu se můžete přepnout také dvojitým kliknutím na číslo na kterékoli stránce.

Po aktivaci režimu úprav záhlaví a zápatí stačí vymazat číslo stránky na kterékoli ze stránek a kliknout na tlačítko „Zavřít“, které se nachází na ovládacím panelu záhlaví a zápatí.Režim úprav zápatí můžete ukončit také dvojitým kliknutím na volné místo na stránce.

Odstranění čísla stránky na jedné ze stránek způsobí, že čísla stránek budou odstraněna ze všech ostatních stránek dokumentu.