Jak odstranit klávesové zkratky v systému Windows 7

Ve výchozím nastavení jsou všechny zkratky v systému Windows 7 označeny další ikonou se šipkou umístěnou v pravém dolním rohu ikony souboru nebo programu.Tato šipka je nutná, aby uživatel mohl snadno rozlišit skutečný soubor od zástupce.Ale mnoho uživatelů je těmito šípy na každém štítku otráveno.Pokud si také myslíte, že šipky na klávesových zkratkách nejsou potřeba, pak se v tomto článku můžete naučit, jak odstranit šipky ze klávesových zkratek v systému Windows 7.

Jak odstranit šipky ze zkratek pomocí Editoru registru

Z klávesových zkratek můžete odstranit šipkyněkolika způsoby.Nejprve mluvíme o tom, jak se to dělá pomocí editoru registru.Otevřete nabídku Spustit (kombinace kláves Windows-R) a zadejte příkaz REGEDIT.Tento příkaz můžete také zadat do vyhledávací lišty v nabídky Start.

Po provedení příkazu „REGEDIT“ by se měl editor registru otevřít před vámi .Zde byste měli otevřít tento klíč registru:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ Shell Icons

Možná jste v části PrůzkumníkaNajdete sekci ikon prostředí.V tomto případě ji musíte vytvořit.Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na sekci Průzkumník a vyberte položku nabídky Vytvořit - Sekce.Poté se objeví nový klíč registru, pojmenujte jej"Ikony prostředí".

Dále otevřete sekci Ikony prostředí a uvnitř ní vytvořte parametr řetězce nazvaný „29“.

Poté otevřete vytvořený parametr řetězce a nastavte jej na „% windir% \ System32 \ shell32.dll, -50“.

Poté zavřete registr a restartujte systém Windows.Po dalším spuštění systému Windows by šipky zkratek měly zmizet.

Jak odstranit šipky ze zkratek pomocí souboru REG

Výše ​​uvedené změny v registru lze provést pomocí souboru REG.Chcete-li to provést, otevřete Poznámkový blok a vložte do něj následující kód:

Editor registru Windows verze 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ explorer \ Shell Icons]
"29"="% windir% \\ System32 \\ shell32.dll, -50 "

Takto to vypadá v poznámkovém bloku:

Po otevřenímenu „Soubor - Uložit jako“ a uložte tento kód do souboru s příponou „.REG“.

Po uložení otevřete výsledný soubor REG a potvrďte změny v registru.Dále samotný systém vytvoří klíč registru "Shell Icons", parametr řetězce "29" a do něj zadá požadovanou hodnotu.Nyní, abyste odstranili šipky ze zkratek, stačí restartovat počítač.

Jak odstranit šipky z klávesových zkratek pomocí programů třetích stran

Z klávesových zkratek můžete odstranit i šipky pomocí programů třetích stran.To lze například provést pomocí libovolného programu pro jemné doladění systému Windows (obvykle se takové programy nazývají tweakers).Například ukážeme, jak se to dělá v systému Windows 7 Tweaker.

Otevřete program Windows 7Tweaker a přejděte do části „Systém - zkratka systému“.Poté vyberte možnost „Skrýt“ a klikněte na tlačítko „Uložit a ukončit“.

Po uzavření systému Windows 7 Tweaker restartujte počítač.