Jak odstranit konec oddílu v aplikaci Word

Konec oddílu je netisknutelný a skrytý před znakem uživatele, který pro textový editor označuje, že je nutné dokončit aktuální část dokumentu a přejít na nový.Uživatelé obvykle vkládají konce oddílů, když potřebují použít různé formátování na různé části dokumentu.

Pokud jste však dříve nezaznamenali konec oddílu, může vám při úpravě textu způsobit problémy.V tomto článku budeme hovořit o tom, jak odstranit konec oddílu v textovém editoru Word.Materiál bude relevantní pro všechny moderní verze editoru Word, včetně Word 2003, 2007, 2010, 2013 a 2016.

Pokud potřebujete odstranit konec oddílu, je to velmi jednoduché.Nejprve musíte aktivovat zobrazení netisknutelných znaků, což vám umožní vidět mezery jako normální znaky a usnadnit je mazání.

Pokud používáte aplikaci Word 2007, 2010, 2013 nebo 2016, musíte přejít na kartu „ Domů “ a kliknout na tlačítko „ Zobrazit všechny znaky “.Na níže uvedeném snímku je toto tlačítko označeno šipkou.Můžete také povolit zobrazování netisknutelných znaků z klávesnice, k tomu se používá kombinace klávesCTRL + SHIFT + 8 .

Pokud používáte aplikaci Word 2003, je tlačítko umožňující zobrazení netisknutelných znaků umístěno přímo na panelu nástrojů vedle měřítka stránky.Na níže uvedeném snímku je toto tlačítko označeno šipkou.

Po aktivaci této funkce se na stránce zobrazí všechny netisknutelné znaky.Nyní musíte přejít k rozbití požadované sekceodstranit a umístit kurzor před něj.Následující obrázek ukazuje zhruba, jak by měl vypadat.Po nastavení kurzoru před přerušením sekce jednoduše stiskneme tlačítkoDELETEna klávesnici a odstraníme jej.

Také v dokumentech aplikace Word může dojít k přerušení stránek.Potřebujete-li odstranit konec stránky, pak se postupuje přesně stejným způsobem jako u konce oddílu.

Nejprve musíte povolit zobrazení netisknutelných znaků, potom umístěte kurzor před konec stránky a smažte jej pomocí tlačítka DELETE.