Jak odstranit nepotřebné programy z počítače

V průběhu času se zbytečné programy nevyhnutelně hromadí v počítači.Důvodem je zejména skutečnost, že existuje mnoho programů, které řeší jeden konkrétní problém.A po vyřešení tohoto problému již nejsou potřeba.

Tyto programy zůstávají na pevném disku a alespoň zabírají volné místo.A v mnoha případech se také načtou, když se počítač spustí, vytvoří rozptýlené zatížení a zpomalí práci skutečně užitečných programů.Pokud narazíte na podobný problém, měl by vám tento článek pomoci.Nyní se dozvíte, jak odstranit nepotřebné programy z počítače.

Jak odstranit nepotřebné programy z počítače pomocí ovládacího panelu

Nejjednodušší způsob, jak odstranit nepotřebné programytoto odstranění pomocí speciálního nástroje v ovládacím panelu.Pro použití této metody otevřete Ovládací panely a přejděte do části „Odinstalovat programy“.

Tuto utilitu můžete také otevřít vyhledáním.Otevřete nabídku Start a do vyhledávacího formuláře zadejte frázi „Odinstalovat programy“ a spusťte nalezený program.

Po spuštění obslužného programu „Odinstalovat program“ uvidíte seznam všech programů nainstalovaných v počítači.Chcete-li odstranit nepotřebné programy, musíte je najítna tomto seznamu.Poté musí být nalezený program vybrán myší a kliknout na tlačítko „Odstranit“, které se objeví nad seznamem.

Poté se otevře instalační program programu, který vám nabídne jeho odstranění.

Dále postupujte podle pokynů instalačního technika.Ve většině případů, abyste odstranili nepotřebný program pomocí instalačního programu, stačí kliknout na tlačítko „Odstranit“.

Jak odstranit nepotřebné programy z počítače pomocí MyUninstaller

Nepotřebné programy můžete také odstranit z počítače pomocí speciálních programů k odstranění jiných programů.Existuje poměrně málo takových programů.Například: Revo Uninstaller, ZSoft Uninstaller, MyUninstaller a mnoho dalších.

V tomto článku si ukážeme postup odinstalace programů pomocí MyUninstalleru.Tento program je zcela zdarma, nevyžaduje instalaci a jeho používání je velmi jednoduché.Tento program si můžete stáhnout z oficiálních stránek.

Po spuštění tohoto programu analyzuje počítač a vyhledá všechny nainstalované programy.Analýza může trvat 1-2 minuty.

Poté se v okně programu objeví seznam všech programů nainstalovaných v počítači.Zde musíte vybrat nepotřebný program, který chcete odstranit, a klikněte na tlačítko s obrázkem koše.

Poté se otevře instalační program programu a nabídne vám jeho odstranění.

Dále postupujte podle pokynů instalačního technika.Ve většině případů stačíklikněte na tlačítko „Odstranit“.