Jak odstranit odkazy v aplikaci Word

Pokud jste museli upravovat dokumenty Word stažené z Internetu, pravděpodobně jste narazili na hypertextové odkazy.Tyto hypertextové odkazy odkazují na jiné zdroje na internetu a obvykle je třeba je při jejich úpravách odstranit.V tomto článku se podíváme na tři způsoby, jak odstranit odkazy v aplikaci Word.Článek bude relevantní pro aplikace Word 2007, 2010, 2013 a 2016.

Metoda číslo 1. Ruční odstranění odkazů.

Nejjednodušší způsob, jak odstranit odkazy v textovém editoru Word, je ručně odstranit každý odkaz zvlášť.Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na odkaz a v zobrazené nabídce vyberte „ Odstranit hypertextový odkaz “.

Pokud však dokument obsahuje velké množství odkazů a je třeba je všechny odstranit, pak tento způsob řešení problému zabere hodně času.

Metoda číslo 2. Kombinace kláves CTRL-SHIFT-F9.

Další možností je použít kombinaci klávesCTRL-SHIFT-F9 .Pomocí této kombinace kláves můžete rychle odstranit všechny odkazy v dokumentu Word.

Chcete-li to provést, jednoduše vyberte text s odkazy (pro výběr celého textu použijte CTRL-A) a stiskněte CTRL-SHIFT-F9.Poté budou všechny odkazy odstraněny a formátování textu by mělo být zachováno.

Metoda č. 3. Skriptový jazyk.

Pokud vám předchozí dvě metody z nějakého důvodu nevyhovovaly, existuje další možnost.Hypertextové odkazy lze odstranit pomocí skriptu jazyka Visual Basic.Nejprve stiskněte kombinaci klávesALT-F11 .

Poté se otevře okno pro práci s skripty jazyka Visual Basic.VV tomto okně otevřete nabídku „Vložit“ a vyberte „Modul“.

Poté se zobrazí okno, do kterého budete muset vložit kód skriptu jazyka Visual Basic.

Text skriptu, který se má vložit:

Sub RemoveHyperlinks ()

Zatímco ActiveDocument.Hyperlinks.Count> 0

ActiveDocument.Hyperlinks

.Delete

Wend

Application.Options.AutoFormatAsYouTypeReplaceHyperlinks = False

End Sub

Poté musíte spustit skript.To provedete kliknutím na tlačítko „Spustit“ na panelu nástrojů nebo stisknutím klávesy F5 na klávesnici

Poté se vraťte do dokumentu Word.Pokud bylo vše provedeno správně, měly by být odstraněny všechny hypertextové odkazy.