Jak odstranit PIN kód při přihlášení do Windows 10

Mnoho uživatelů po instalaci operačního systému Windows 10 zjistí, že při každém přihlášení je vyžadován PIN kód.Tato funkce chrání váš účet před neoprávněnou manipulací, což je zvláště užitečné u notebooků, tabletů a dalších mobilních zařízení.U stolního počítače používaného výhradně doma však tato ochrana není nutná.Nyní se naučíte, jak odstranit PIN kód při vstupu do operačního systému Windows 10.

Jak úplně zakázat PINpřihlašovací kód a heslo

Ve většině případů uživatelé chtějí nejen odstranit PIN kód, ale také deaktivovat heslo, aby se mohli rychle a bez jakéhokoli přihlášení do Windows 10překážky.K dosažení tohoto výsledku je třeba použít tým „netplwiz“.Stiskněte kombinaci kláves Windows-R, zadejte tento příkaz a stiskněte klávesu Enter.

V důsledku toho se před vámi objeví okno „Uživatelské účty“.V tomto okně bude seznam uživatelů, kteří jsou registrováni v tomto počítači.Zde musíte vybrat uživatele, kterého chcete použít k přihlášení do systému Windows 10. Poté zrušte zaškrtnutí políčka vedle funkce „Vyžadovat uživatelské jméno a heslo“ a uložte nastavení pomocí tlačítka „Použít“.

Poté se zobrazí „Automatické přihlášení dosystém. “Uživatelské jméno bude již uvedeno v tomto okně, stačí zadat heslo dvakrát a kliknout na tlačítko „OK“.

To je vše, to stačí k odstranění kódu PIN při přihlášení do systému Windows 10. Při příštím zapnutí počítače budete automaticky přihlášeni.

Je třeba poznamenat, že toto nastavení funguje pouze při zapnutí nebo restartování počítače.Když ukončíte režim spánku, systém Windows 10 bude stále vyžadovat PIN kód.Chcete-li při ukončení režimu spánku PIN kód deaktivovat, musíte použít nabídku Možnosti.Toto menu lze otevřít několika způsoby, například můžete přejít do nabídky „Start“ a kliknout na tlačítko v podobě ozubeného kola, můžete také použít kombinaci kláves Windows-i.

V nabídce „Možnosti“ přejděte do části „Účty - nastavení přihlášení“.V horní části okna je rozevírací seznam s názvem „Vyžadováno přihlášení“.Otevřete jej a vyberte možnost „Nikdy“.Po ukončení režimu spánku bude PIN kód deaktivován.

Kromě toho musíte vědět, že pokud uzamknete počítač pomocí kombinace kláves Windows-L (z anglického zámku), v každém případě se objeví žádost o kód PIN, bez ohledu na to,z výše uvedených nastavení.

Jak deaktivovat PIN kód a přepnout na používání hesla

Pokud chcete odmítnout použití PIN kódu a zadat heslo Windows 10, můžete jednodušeodstranit PIN v nabídce Možnosti.Jak jsme již řekli, nabídku Možnosti lze otevřít prostřednictvím nabídky„Start“ nebo pomocí klávesové zkratky Windows-i.

Po otevření nabídky „Nastavení“ přejděte do části „Účty - Nastavení přihlášení“.Tato část obsahuje všechna nastavení související s přihlášením do systému Windows 10. Zde můžete změnit heslo, PIN, konfigurovat grafické heslo atd.Chcete-li odstranit PIN kód, najděte toto nastavení a klikněte na tlačítko „Odstranit“.

Poté potvrďte odstranění kódu PIN opětovným stisknutím tlačítka „Odstranit“.

A zadejte heslo pro svůj účet.

Poté bude PIN kód deaktivován a při příštím přihlášení k systému Windows 10 budete muset zadat heslo pro účet .