Jak odstranit poznámku pod čarou v aplikaci Word

Při psaní vědeckého článku, zprávy nebo jednoduše abstraktu může být vyžadováno další vysvětlení významu použitého slova.Někdy je takové vysvětlení uvedeno přímo v samotném textu.Ale někdy je to nemožné nebo nežádoucí.V takových případech se pro vysvětlení používají poznámky pod čarou.

Textový textový editor je vybaven nástroji pro automatizaci práce s poznámkami pod čarou.V předchozím článku jsme hovořili o tom, jak vytvořit poznámku pod čarou.Ve stejném článku budeme diskutovat o tom, jak odstranit poznámku pod čarou v aplikaci Word 2003, 2007, 2010, 2013 nebo 2016.

Chcete-li odstranit poznámku pod čarou , musíte umístit kurzor bezprostředně za poznámku pod čarou v textu dokumentu.a dvakrát stiskněte tlačítko „BACKSPACE“ .Po prvním stisknutí klávesy „BACKSPACE“ se v textu zvýrazní poznámka pod čarou a po druhé bude smazána.

Pomocí myšimůžete také ručně zvýraznit symbol poznámky pod čarou v textu a jednou stisknout klávesu BACKSPACEnebo klávesu DELETE.

Je třeba poznamenat, že označení poznámky pod čarou musí být v textu dokumentu vypuštěno.V takovém případě bude poznámka pod čarou odstraněna jak v textu, tak v dolní části stránky.Pokud se pokusíte odstranit poznámku pod čarou ve spodní části stránky, zůstanou symboly v textu a řádek ve spodní části stránky.

Jak odstranit řádek (řádek) poznámek pod čarou v aplikaci Word

Uživatelé se velmi často ptají, jak odstranit řádek poznámek pod čarou ve spodní části stránky nebo dokumentu.Problém je, že řádek poznámky pod čarou zůstává na stránce, dokud nebudou z textu odstraněny všechny poznámky pod čarou.Takže pokud máte linku,který se neodstraní, musíte v dokumentu vyhledat poznámky pod čarou a odstranit je, poté tento řádek zmizí.

Pokud nemůžete najít poznámky pod čarou, může vám pomoci tlačítko „Další poznámka pod čarou“, které se nachází na kartě „Odkazy“ vedle tlačítka pro vkládání poznámek pod čarou.

Kliknutím na tlačítko „Další poznámka pod čarou“ můžete rychle najít všechny poznámky pod čarou v dokumentu a v případě potřeby je odstranit.Toto tlačítko je bohužel k dispozici pouze v aplikacích Word 2007, 2010, 2013 a 2016. Pokud máte aplikaci Word 2003, budete si muset sami vyhledat všechny poznámky pod čarou tím, že se podíváte na stránku dokumentu po stránce.