Jak odstranit prázdnou stránku v aplikaci Word

Pokud byste museli upravovat textové dokumenty vytvořené někým jiným, pravděpodobně jste narazili na problémy.Jedním z těchto problémů mohou být prázdné stránky, které nelze odstranit.To je přesně ten případ, který budeme v tomto článku zvažovat.Zde se dozvíte, jak odstranit prázdnou stránku v aplikacích Word 2003, 2007, 2010, 2013 nebo 2016.

Prázdné stránky se obvykle bez problémů odstraní.Stačí umístit kurzor na konec prázdné stránky a vymazat všechny mezery a zalomení řádků.Potom se prázdná stránka bez problémů odstraní.V některých případech to však nefunguje.Můžete stisknout klávesy Backspace a Delete, jak chcete, ale stránka stále odmítá být odstraněna.

Tento problém se nejčastěji týká netisknutelných znaků, které jsou na stránce.Chcete-li vyřešit podobný problém a konečně odstranit tuto nešťastnou stránku, musíte provést několik akcí.Nejprve musíte povolit zobrazení netisknutelných znaků.To se provádí velmi jednoduše.Pokud máte Word 2007, 2010, 2013 nebo 2016, musíteotevřít záložku „Domů“ a kliknout na tlačítko „Zobrazit všechny znaky“ .Můžete také použít kombinaci klávesCTRL + SHIFT + 8 .

Pokud používáte aplikaci Word 2003, mělo by být toto tlačítko někde na panelu nástrojů.

Po kliknutí na toto tlačítko se v dokumentu Word objeví všechny netisknutelné znaky.Nyní musíte přejít na prázdnou stránku, která není odstraněna, a odstranit z ní všechny netisknutelné znaky.Kromě všeho ostatního musíteodstranit konec stránky.Protože to je on, kdo ve většině případů blokuje odstranění prázdných stránek. Chcete-li odstranit konec stránky, umístěte kurzor před něj a stiskněte klávesu DELETE na klávesnici .

V některých případech může být mazání prázdných stránek v aplikaci Word blokováno zlomem oddílu.Pokud je takový netisknutelný znak na prázdné stránce, musí být odstraněn.Je smazán stejně jako zalomení stránek. Před přerušením sekce musíte umístit kurzor a stisknout klávesu DELETE na klávesnici .

V případě potřeby lze po odstranění prázdných stránek obnovit konec oddílu.V aplikacích Word 2007, 2010, 2013 a 2016se k tomu používá tlačítko „Přestávky“na kartě „Rozvržení stránky“.