Jak odstranit reklamy v opeře

Webový prohlížeč Opera v poslední době ztrácí na popularitě a dává se obřím, jako je prohlížeč Yandex a Google Chrome.Stále jej však používá mnoho uživatelů.Pokud také používáte tento prohlížeč, budete mít zájem vědět, jak odstranit reklamy v opeře jednou provždy.

Odstranit reklamy v opeře pomocí Adblock Plus

Rozšíření Adblock Plus je u blokátorů reklam dlouho oblíbené.Nyní jej lze nainstalovat téměř v každém prohlížeči a Opera není výjimkou.Pokud se tedy rozhodnete odstranit reklamy v opeře, nejjednodušší a nejspolehlivější je instalace Adblock Plus, protože toto rozšíření bylo ověřeno miliony uživatelů.

Chcete-li tedy nainstalovat Adblock Plus a trvale odstranit reklamy, přejděte do adresáře Doplňky Opera ) a najděte tam přímý odkaz Doplněk Adblock Plus .na stránku s tímto dodatkem ).Jakmile se dostanete na stránku doplňků, , klikněte na velké zelené tlačítko „Přidat do Opery“ .

Poté musíte počkat, až prohlížeč Opera nainstaluje doplněk Adblock Plus.To obvykle trvá jen několik sekund.Po instalaci doplňku se otevře webová stránka se zprávou, že byla nainstalována aplikace „Adblock Plus“ a reklama byla zablokována.

Nyní otevřete libovolnou stránku a zkontrolujtezda byla reklama odstraněna nebo ne.S největší pravděpodobností se nyní nebudou reklamy zobrazovat.

Konfigurace doplňku Adblock Plus

V případě potřeby můžete doplněk Adblock Plus přizpůsobit vašim potřebám.Klikněte na ikonu doplňku „Adblock Plus“ avyberte „Nastavení“ .

Poté se otevře stránka s nastavením doplňku Adblock Plus.

Zde můžete nastavit nové filtry, které blokují reklamy, vytvářejí vlastní filtry, přidávají weby do bílé listiny a povolují nebo deaktivují některé nenápadné reklamy.

Reklamy v opeře odstraňujeme pomocí Adguardu

Existují také jiné způsoby, jak odstranit reklamy v opeře jednou provždy.Můžete například použít doplněk „Adguard“.Podobně jako Adblock Plus lze tento doplněk nainstalovat z adresáře Doplňky Opera ( přímý odkaz na doplněk ).

Chcete-li nainstalovat program „Adguard“, otevřete jeho stránku v adresáři doplňků aklikněte na tlačítko „Přidat do opery“.

Poté počkejte, až prohlížeč Opera nainstaluje doplněk.Stejně jako u Adblock Plus trvá instalace jen pár sekund.Po instalaci se zobrazí webová stránka informující o dokončení instalace.

Nyní můžete zkontrolovat, jak dobře doplněk Adguard odstraní reklamy z webových stránek.

Konfigurace doplňku Adguard

V případě potřeby lze logiku doplňku Adguard změnit.Chcete-li to provést, klikněte na ikonu doplňku apřejděte na „Nastavení“ .

​​

Poté byste měli vidět stránku s nastavením doplňku Adguard.

V nastavení můžete povolit nebo zakázat užitečnou reklamu, nakonfigurovat anti-banner a anti-phishing, přidat některé weby do bílé listiny nebo vytvořit vlastní filtr pro blokování reklam.

Jak odstranit vyskakovací reklamy v opeře

V některých případech se vyskakovací reklamy nemusí blokovat ani po instalaci doplňků Adblock Plus nebo Adguard.Tyto vyskakovací reklamy se mohou objevit okamžitě po spuštění opery nebo po otevření určitých stránek.Někdy se vyskakovací reklamy objeví při otevření jakékoli stránky, která strašně obtěžuje uživatele.

Obvykle se takové problémy s vyskakovacími reklamami v opeře objevují, protože v počítači je spuštěn virus reklamy, který zobrazí reklamu, když se uživatel pokusí použít webový prohlížeč.Tento virus se můžete zbavit pouze pomocí speciálních utilit, například pomocí MALWAREBYTES Anti-Malware.Konvenční antiviry (Kaspersky, Dr.Web a další) pravděpodobně nepomohou.

Za účelem vyřešení problému si stáhněte software MALWAREBYTES Anti-Malware z oficiálního webu a nainstalujte ho do počítače.

Poté spusťte tento nástroj a zkontrolujte počítač s ním.

Po skenování odstraňte všechny nalezené škodlivé objekty a restartujte počítač.Po restartu by měla vyskakovací okna v prohlížeči Opera zmizet.