Jak odstranit reklamy v prohlížeči Yandex

Yandex Browser si v poslední době rychle získává na popularitě.Podle statistik liveinternet.ru prohlížeč Yandex již Firefox obešel a na ruském internetu obsadil 4. místo.Proto jsme se rozhodli napsat článek o tom, jak odstranit reklamy v prohlížeči Yandex, analogicky s naším starým článkem o Google Chrome.

Odstranit reklamy v prohlížeči Yandex pomocípomocí Adguardu

Nejjednodušší způsob, jak odstranit reklamy v prohlížeči Yandex jednou provždy, je použití doplňku Adguard.Chcete-li to provést, otevřete hlavní nabídku prohlížeče Yandex a přejděte do části „ Přídavky “.

V sekci „ Přídavky “ musíte najít doplněk nazvaný „ Adguard “, měl by být na samém spodku stránky,v části „Bezpečný internet“.Až najdete Adguarda, aktivujte jej.K tomu stačí přepnout přepínač do polohy „Zapnuto“.

Po zapnutí doplňku Adguard otevřete libovolnou stránku s reklamami a zkontrolujte, zda se reklamy zobrazují nebo ne.Pokud bylo vše provedeno správně, pak by po zařazení reklamy „Adguard“ neměla být reklama.

Konfigurace doplňku Adguard

Také tento doplněk pro prohlížeč Yandex lze v případě potřeby nakonfigurovat.To provedetekliknutím na ikonu „Adguard“ na paneluprohlížeč .

Poté se objeví vyskakovací okno, ve kterém musítevybrat část „Nastavení Adguardu“ .

Poté se zobrazí stránka s nastavením doplňku.

Zde můžete povolit nebo zakázat užitečnou reklamu, přidat další reklamní filtr, přidat důvěryhodné weby do bílé listiny, vytvořit svůj vlastní filtr pro blokování reklam a povolit nebo zakázat ochranu před phishing.

Reklamy v prohlížeči Yandex odstraňujeme pomocí Adblock Plus

Extension „Adblock Plus“ je známo mnoha uživatelům.Toto rozšíření lze nainstalovat do prohlížečů, jako je Mozilla Firefox a Google Chrome.Pokud jde o prohlížeč Yandex, jeho adresář doplňků Adblock Plus v současné době chybí.Můžete však nainstalovat rozšíření pro Google Chrome do prohlížeče Yandex a bude fungovat dobře.

Chcete-li natrvalo odstranit reklamy v prohlížeči Yandex pomocí „Adblock Plus“ , přejděte do online obchodu s rozšířeními Google Chrome( odkaz ) anajděteexistuje rozšíření „Adblock Plus“ .

Poté otevřete stránku rozšíření „Adblock Plus“ aklikněte na tlačítko „Instalovat“ .

Poté se na obrazovce objeví vyskakovací okno s výzvou k instalaci rozšíření Adblock Plus.Chcete-li pokračovat , klikněte na tlačítko „Instalovat rozšíření“ .

Po dokončení instalace se otevře webová stránka informující o úspěšném nainstalování rozšíření Adblock Plus.Nyní můžete otevřít libovolnou stránku pomocíreklamu a zkontrolujte, zda se zobrazuje nebo ne.

Konfigurace rozšíření Adblock Plus

V případě potřeby lze rozšíření Adblock Plus nakonfigurovat.To provedetekliknutím na ikonu Adblock Plus na panelu prohlížeče Yandex .

A v zobrazeném okněklikněte na tlačítko „Nastavení“ .

Poté se otevře okno s nastavením pro blokování reklam.

Zde můžete vybrat seznam filtrů, které budou použity k blokování reklam, a také si vytvořit vlastní filtr nebo přidat stránky do seznamu vyloučených.

Jak odstranit vyskakovací reklamy v prohlížeči Yandex

V některých případech nefunguje odstranění reklam v prohlížeči Yandex pomocí výše uvedených metod, protože se objeví i po instalaci doplňků Adguard a Adblock.PlusObvykle je taková reklama vyskakovací okna.Takové vyskakovací reklamy se mohou objevit okamžitě po spuštění prohlížeče Yandex nebo při otevření některých webových stránek. Ve zvláště pokročilých případech se automaticky otevírají vyskakovací reklamy, když otevřete jakoukoli stránku, na obrazovce se objeví vyskakovací zpráva s reklamou.

Pokud narazíte na podobný problém, můžete si být jisti, že váš počítač je infikován reklamním virem a nebudete moci takové reklamy odstranit pomocí rozšíření pro prohlížeč Yandex.V této situaci mohou pomoci pouze specializované nástroje speciálně určené k vyhledávání a odstraňování takových virů.Současně klasické antiviry, jako je Dr.Web nebo Kaspersky,s největší pravděpodobností nic nepomůže.

Nejznámějším a nejoblíbenějším nástrojem tohoto druhu je MALWAREBYTES Anti-Malware.Tento nástroj si můžete stáhnout zcela zdarma na oficiálním webu.

Spusťte tento nástroj v počítači a klikněte na tlačítko „Spustit skenování“.

Dále vyčkejte, než obslužný program prohledá váš počítač, a nakonec odstraňte všechny nalezené škodlivé objekty.Poté restartujte počítač a zkontrolujte prohlížeč Yandex.Pop-up reklamy by měly zmizet.