Jak odstranit rozšíření v Google Chrome

Nyní jsou pro nejoblíbenější prohlížeče k dispozici rozšíření a pluginy.Jedná se o malé programy, které jsou nainstalovány v prohlížeči a přidávají do něj nové funkce.

Obvykle rozšíření nezpůsobují žádné problémy, ale někdy se vyskytnou škodlivá rozšíření.Rozšíření může například vložit vlastní reklamy na weby zobrazené uživateli.Pokud navíc nainstalujete příliš mnoho rozšíření, prohlížeč začne pracovat mnohem pomaleji.Proto je velmi důležité mít možnost odstranit rozšíření.V tomto článku se dozvíte, jak odstranit rozšíření v Chromu.

Metoda č. 1. Odstranění rozšíření v Chromu pomocí tlačítka rozšíření na panelu nástrojů.

Mnoho rozšíření po instalaci přidá své vlastní tlačítko na panel nástrojů prohlížeče.Pomocí tohoto tlačítka získáte přístup k funkcím tohoto rozšíření.

Toto tlačítko lze navíc použít k odstranění nepotřebných přípon.Stačí kliknout pravým tlačítkem myši na takové tlačítko a vybrat možnost „Odstranit“.

Poté se objeví vyskakovací okno s upozorněním na odstranění přípony.Smazání potvrďte kliknutím na tlačítko „Odstranit“.

Tato metoda umožňuje rychle odstranit rozšíření pro Chrome, ale nemusí vždy fungovat.Některá rozšíření jednoduše nemají ikonu panelu nástrojů.Kromě toho lze rozšíření deaktivovat, což znamená, že jeho tlačítko nebude zobrazeno.V těchto případech by vám měla být nápomocna.další cesta.

Metoda č. 2. Odstranění rozšíření Google Chrome pomocí správy rozšíření.

Prohlížeč Google Chrome má systémovou stránku pro správu nainstalovaných rozšíření.Chcete-li jej otevřít, musíte otevřít nabídku Google Chrome a vybrat položku „Pokročilé nástroje - rozšíření“.Tuto stránku můžete také otevřít příkazem „ chrome: //extensions /“, který musí být zadán do adresního řádku prohlížeče.

Na stránce pro správu rozšíření můžete dočasně deaktivovat nadbytečná rozšíření (zrušte zaškrtnutí políčka vedle položky „Enabled“) nebo ji zcela odstranitkliknutím na ikonu koše ).

Po kliknutí na ikonu koše se zobrazí varování o odstranění.

Po kliknutí na tlačítko „Odstranit“ bude přípona z vašeho prohlížeče zcela odstraněna.