Jak odstranit složku, která není odstraněna

Odstranění složek a souborů je poměrně jednoduchý postup, který nezpůsobuje žádné potíže ani pro začínající uživatele.Někdy však existují situace, kdy složky nejsou odstraněny.V tomto článku budeme hovořit o tom, jak smazat složku, která není smazána.

Metoda číslo 1. Ukončete program, který používá soubory z této složky.

Pokud se pokusíte odstranit složku, ale není odstraněna, je nejprve třeba zkontrolovat spuštěné programy.Je možné, že jeden ze spuštěných programů nyní pracuje se soubory z této složky.V takových případech se obvykle zobrazí zpráva „Operaci nelze dokončit, protože tyto složky nebo soubory jsou otevřeny v jiném programu.“ Objeví se.

Pokud máte podezření, že program může používat soubory z této složky, musí být takový program uzavřen.Potom musíte zkusit složku smazat znovu.

Samostatně je třeba říci o antivirech.Antiviry často blokují soubory, které je činí podezřelými.Tyto soubory nelze otevřít ani odstranit.Pokud se pokusíte odstranit složku, ve které je takový soubor umístěn, pak také selže.Chcete-li odstranit soubor blokovaný antivirem, musíte pozastavit antivirovou ochranu.

Metoda číslo 2. Přejmenujte složku.

Dalším snadným způsobem je přejmenování složky.Systém zřídka neumožňuje odstranit složku, ale umožňuje ji přejmenovat.Po přejmenování ji však můžete odstranit.

Metoda číslo 3. Odpojte počítač od sítě.

Pokudsoubory ze složky používají ostatní uživatelé v místní síti, pak nelze odstranit složku, ve které jsou umístěny.Chcete-li tento problém vyřešit, můžete počítač jednoduše odpojit od sítě a složku odstranit.

Metoda č. 4. Použijte účet správce.

K odstranění některých složek a souborů jsou požadována oprávnění správce.Pokud systém hlásí, že nemáte dostatečná práva, musíte se přihlásit k účtu správce a zkuste složku odstranit znovu.

Metoda číslo 5. Restartujte počítač.

Pokud předchozí metody nefungovaly, restartujte počítač.Ve většině případů se po restartu uzamčené soubory a složky bez problémů odstraní.

Metoda číslo 6. Odstraňte složku pomocí zvláštního programu.

Existují programy pro mazání uzamčených souborů a složek.Nejoblíbenější programy tohoto druhu jsou Unlocker, IObit Unlocker, LockHunter.Nainstalujte jeden z těchto programů a zkuste pomocí něj složku odstranit.

Metoda číslo 7. Odstraňte složku pomocí nouzového režimu.

Počítač můžete také spustit v nouzovém režimu.V nouzovém režimu jsou spuštěny pouze nejdůležitější součásti operačního systému.Proto v nouzovém režimu nebude složka s největší pravděpodobností uzamčena a můžete ji odstranit.