Jak odstranit soubor, pokud je otevřen v jiném programu

Když se pokusíte odstranit soubor, operační systém ohlásí, že jej nelze odstranit, protože je otevřen v jiném programu.Obvykle tento problém není vážný a je velmi snadné jej vyřešit.V tomto článku se budeme zabývat třemi způsoby najednou, jak odstranit soubor, pokud je otevřen v jiném programu.

Zavřete program, který blokuje mazání souborů

Pokud nemůžete odstranit soubor, protože je otevřen v jiném programu, měli byste začít hledáním samotného programu, který daný soubor blokuje.Prohlédněte si hlavní panel a systémovou lištu a zavřete všechny programy, které mohou být pro tento soubor relevantní.

Zvláštní pozornost věnujte programům, které tento soubor mohly použít v minulosti.Například pokud byl soubor stažen z Internetu, jeho odstranění může zablokovat jeho správce stahování nebo torrent klient.

Pokud byl soubor napaden virem, antivirový program by jej mohl umístit do karantény a blokovat jakékoli akce s tímto souborem.V takovém případě je lepší antivirový program nezavřít, místo toho zkuste soubor s antivirem smazat.

Restartujte počítač nebo spusťte počítač v nouzovém režimu

Pokud zavřete všechny programy, ale soubor se stále neodstraní, měli byste zkusitrestartujte počítač.Možná nějaký program zamrzne na pozadí a pokračuje v blokování souboru.

Ve většině případů po restartu programy začnou normálně fungovat, zámek souboru je uvolněn a může být znovu smazán.V extrémních případech můžete zkusit počítač spustit v nouzovém režimu.Tím se výrazně zvýší šance na úspěšné odstranění souboru.

Použijte program k odemknutí souborů

Pokud se vše ostatní nezdaří a soubor přesto není smazán, můžete se pokusit odemknout pomocí speciálních programů.Jedním z nejznámějších a nejpopulárnějších programů tohoto druhu je bezplatný Unlocker program.Tento program si můžete stáhnout z oficiálních webových stránek vývojáře http://www.emptyloop.com/unlocker/.

Po instalaci programu musíte kliknout pravým tlačítkem myši na soubor, který není smazán, a vyberte „Unlocker“.

V důsledku toho se otevře okno, ve kterém bude zobrazeno, ve kterém programu je soubor otevřen.

Zvýrazněte tento program, stiskněte tlačítko „Odemknout“ a zkontrolujte, zda je soubor vymazán.