Jak odstranit spojovníky v aplikaci Word

Pokud musíte upravovat textové dokumenty jiných lidí vytvořené v aplikaci Word, pravděpodobně budete muset opravit mnoho různých chyb.Například odstraňte zbytečné nebo zbytečné dělení slov.

Je-li dokument malý, není obtížné jej provádět ručně, ale u velkých dokumentů bude vyžadovat spoustu času a úsilí.V tomto článku vám řekneme, jak rychle odstranit spojovníky v aplikaci Word, automatické i ruční.Materiál bude užitečný pro Word 2003, 2007, 2010, 2013 a 2016.

Smazání automaticky rozložených spojovníků

Pokud měl váš dokument spojovníkyuspořádané automaticky pomocí vestavěné funkce v aplikaci Word, je velmi snadné je odstranit.Chcete-li to provést, přejděte na kartu Rozvržení stránky, klikněte na tlačítko „Dělení slov“ a v nabídce, která se otevře, vyberte „Ne“.V důsledku toho budou všechny umístěné spojovníky automaticky odstraněny z vašeho dokumentu Word.

Pokud používáte aplikaci Word 2003, budou vaše automatické převody odstraněny jiným způsobem.Ve vašem případě musíte přejít na „Service - Language - Hyphenation“ a v okně, které se otevře, vypněte funkci „Automatické dělení slov“.

Poté zavřeme okno stisknutím tlačítka „Ok“ a automatické přenosy budou vymazány.

Smazání ručně rozmístěných spojovníků

Pokud v dokumentu byly spojovníkyumístěné ručně, výše popsaná metoda nebude fungovat.Ve vašem případě musíte za účelem odstranění dělení slov použít nástroj Najít a nahradit.

To provedete stisknutím kláves CTRL-F a poté klepnutím na šipku napravo od vyhledávací lišty.

Poté v nabídce, která se otevře, vyberte možnost „Nahradit“.

Výsledkem je, že se před vámi objeví nástroj Najít a nahradit.S ním můžete vyhledávat a automaticky nahrazovat text v dokumentu Word.Chcete-li odstranit konce řádků, otevřete další nastavení pomocí tlačítka „Více“.

Poté musíte kliknout na tlačítko „Speciální“ a v seznamu, který se otevře, vyberte možnost „Měkký přenos“

PotéPři volbě „Soft Transfer“ se v řádku „Find“ objeví dva znaky, ale je to normální, mělo by to tak být.Pole „Nahradit“ nechte prázdné, nemusíte do něj nic zadávat.Nyní stačí kliknout na tlačítko „Nahradit vše“.

Po kliknutí na tlačítko „Nahradit vše“ v dokumentu aplikace Word bude pomlčka prohledána a odstraněna.

Je třeba poznamenat, že v některých případech je třeba ve vyhledávacím poli namísto „Soft transfer“ zvolit „Non-break spojovník“.