Jak odstranit starý ovladač

Potřeba odebrat ovladače ze systému je poměrně vzácná.Taková potřeba může například nastat v případě výměny součástí nebo instalace nové verze ovladačů od nuly.V tomto článku se budeme zabývat několika způsoby, jak odebrat staré ovladače.

Metoda č. 1. Odstranění ovladače z ovládacího panelu.

Některé ovladače lze odstranit pomocí ovládacího panelu.Chcete-li to provést, otevřete Ovládací panely a přejděte k části "Odinstalovat program".

Poté uvidíte seznam nainstalovaných programů.Tento seznam může také zobrazovat některé ovladače.Například zde najdete ovladače z grafické karty AMD.Pro odstranění nalezeného ovladače jej vyberte v seznamu a klikněte na tlačítko „Změnit“ (v některých případech může být toto tlačítko označeno jako „Smazat“).

Poté se spustí instalační program, pomocí kterého můžete ze systému odebrat starý ovladač.

Upozorňujeme, že tato metoda nefunguje pro všechny ovladače.Pokud tedy požadovaný ovladač není v seznamu nainstalovaných programů, měli byste použít jinou metodu odinstalace.


Metoda č. 2. Odstranění starých ovladačů pomocí Správce zařízení.

Druhým způsobem odinstalace ovladačů je odinstalace pomocí Správce zařízení.Chcete-li to provést, otevřete Správce zařízení, vyhledejte zařízení, jehož ovladač chcete odebrat, a otevřete jeho vlastnosti.

Poté se otevře před vámiokno s vlastnostmi tohoto zařízení.

Zde musíte přejít na kartu „Ovladače“ a kliknout na tlačítko „Odstranit“.


Metoda č. 3. Odstranění starých ovladačů pomocí ovladače Sweeper.

Pokud předchozí metody odinstalace ovladačů nejsou pro vás vhodné, můžete použít program Driver Sweeper.Tento program umožňuje zcela odebrat ovladače ze systému.Tím se odstraní nejen samotné řidiče, ale také všechny stopy jejich práce.Klíče v registru , dočasné soubory atd.

Po spuštění programu je lepší okamžitě zapnout ruský jazyk.Klikněte na „Jazyk“, vyberte „Rus“ a klikněte na tlačítko „Použít“.

Poté přejdeme k části „Analýza a čištění“.Zde se zobrazí seznam ovladačů, které Driver Sweeper detekoval.Chcete-li odebrat ovladač, musíte zaškrtnout políčko naproti němu a kliknout na tlačítko „Vyčistit“.

Můžete také vybrat ovladač a kliknout na tlačítko „Analýza“.V tomto případě program zobrazí seznam souborů, které se vztahují k vybranému ovladači.

V tomto seznamu můžete vybrat, které soubory chcete odstranit a které nikoli.Poté klikněte na tlačítko „Vyčištění“ a vymažte vybrané soubory.

Je však nepravděpodobné, že budete potřebovat režim analýzy.Ve většině případů stačí vybrat ovladač v seznamu a okamžitě kliknout na tlačítko „Vyčistit“, aby se ovladač a všechny jeho soubory odstranily.

Mimochodemmá stránka oddělené články o odstranění Ovladače grafických karet AMD Radeon a NVIDIA GeForce GTX.Doporučujeme, abyste se seznámili.