Jak odstranit účet Microsoft v systému Windows 10

Při instalaci systému Windows 10 je uživatel vyzván k zadání uživatelského jména a hesla z účtu Microsoft.Pokud tak učiníte, systém Windows 10 použije tento účet k přihlášení.

V mnoha situacích tento přístup k autorizaci nevyhovuje uživatelům.Pokud je například heslo pro váš účet Microsoft příliš složité, nebude jeho zadání při každém přihlášení nepříjemné.

Mnoho uživatelů se proto zajímá, jak odstranit účet Microsoft v systému Windows 10 a vrátit se k používání běžného místního účtu.V tomto článku se budeme zabývat tímto problémem.

Chcete-li odstranit účet Microsoft ve Windows 10, musíte otevřít nastavení účtu.Klikněte na tlačítko „Start“ a klikněte na uživatelské jméno.Poté se otevře malá nabídka.V této nabídce vyberte možnost Změnit nastavení účtu.

Poté se otevře okno s nastavením účtu.Zde musíte kliknout na odkaz „Místo toho se přihlásit pomocí místního účtu“.

V důsledku toho byste měli vidět okno s názvem „Přepnout na místní účet.“V tomto okně zadejte heslo pro svůj účet Microsoft znovu a klikněte na tlačítko „Další“.

V dalším kroku budete vyzváni k zadání uživatelského jména, hesla a nápovědy k heslu pro místní účet.Pokud nechcete použít heslo, stačí zadat uživatelské jméno a pole pro heslo nechat prázdné.

Tím se dokončí odstranění účtu Microsoft ve Windows 10.Stačí kliknout na tlačítko „Odhlásit se a dokončit práci“.

Poté se systém odhlásí z vašeho účtu Microsoft a můžete se přihlásit pomocí běžného místního účtu.To lze v zásadě dokončit.Pokud však chcete svůj účet Microsoft zcela smazat ze systému Windows 10, musíte znovu přejít do nastavení účtu (v nabídce Start klikněte na uživatelské jméno).Tam se v samém dolním rohu stránky zobrazí váš účet Microsoft.Zvýrazněte jej a klikněte na tlačítko „Odstranit“.

Po potvrzení bude účet Microsoft zcela smazán ze systému Windows 10.