Jak odstranit undeletable soubory

Není neobvyklé, když uživatelé odstraňují dokumenty nebo jakákoli data, která určitý soubor nechce vymazat.Když se pokusíte zbavit zbytečných dat, operační systém ohlásí chybu a soubor zůstane na místě.V tomto článku budeme hovořit o tom, jak odstranit undeletable soubory.

Metoda č. 1. Ukončete všechny programy a akci opakujte.

Pokud si dokument nepřeje být smazán, je třeba nejprve zavřít všechny programy a akci opakovat.Spuštěné programy mohou dokument použít a tím jej zablokovat.Po zavření všech programů odemknete a budete moci provést odstranění.

Metoda číslo 2. Zastavte antivirus.

Antiviry často blokují dokumenty, které mohou být napadeny viry.V některých případech nelze takové soubory otevřít nebo odstranit.Zastavte antivir a úplně jej uvolněte z paměti.Poté se pokuste dokument znovu zničit.Je pravděpodobné, že bez antivirového programu problém jednoduše zmizí.

Metoda číslo 3. Přihlaste se jako správce.

V některých případech může dokument odstranit pouze správce.Pokud tedy používáte uživatelský účet, přihlaste se jako správce a zkuste to znovu.

Metoda číslo 4. Restartujte počítač.

Pokud pouhé uzavření programů neumožňuje odstranit dokument, zkuste restartovat počítač.Není neobvyklé, že po restartu je zámek uvolněn asoubory, které nelze odstranit, lze bez problémů odstranit.

Metoda číslo 5. Odpojte počítač od místní sítě.

Dokument může být rovněž zablokován, pokud jej používají jiní uživatelé v místní síti.Je-li tedy pravděpodobné, že se dokument používá v síti, odpojte místní síť a zkuste odstranit neodstranitelný soubor znovu.

Metoda č. 6. Spusťte počítač v nouzovém režimu.

Spusťte počítač v nouzovém režimu.V tomto režimu jsou načteny pouze ty nejnutnější součásti operačního systému.Programy třetích stran, které mohou blokovat dokumenty, se nespouštějí.Díky tomu se v nouzovém režimu můžete zbavit téměř všech souborů.

Metoda číslo 7. Použijte program Unlocker.

Pokud nefunguje žádná z předchozích metod pro odstranění undeletovatelných souborů, můžete použít program Unlocker.Tento program umožňuje odemknout a odstranit jakýkoli soubor, který nelze odstranit.

Nainstalujte program a klikněte pravým tlačítkem na dokument, který se pokoušíte odstranit.Měla by se zobrazit položka nabídky „Unlocker“.

Po výběru této položky se před vámi otevře okno programu Unlocker.Zde můžete vidět proces, který blokuje váš dokument.

Dále vyberte postup v seznamu a klikněte na tlačítko „Odemknout“.Poté je třeba zopakovat pokus o zničení dokumentu.