Jak odstranit vyskakovací reklamy v prohlížeči

Pop-up reklamy v prohlížeči mohou mít dva zdroje.Prvním zdrojem vyskakovacích reklam je web, který si prohlížíte.Pokud se vyskakovací reklamy v prohlížeči zobrazují pouze při prohlížení určitých webů, je pravděpodobné, že tyto weby jednoduše používají tento typ reklamy.V takovém případě můžete takové reklamy odstranit pomocí speciálního doplňku prohlížeče.

Druhým zdrojem vyskakovacích reklam v prohlížeči je váš počítač.Existuje kategorie malwaru (virů), které vykonávají pouze jednu funkci - zobrazují reklamy uživateli počítače.Pokud se vyskakovací reklamy objeví na všech webech nebo ihned po spuštění prohlížeče, je to pravděpodobně váš případ.I když máte dobře placený antivirus, váš počítač může být stále napaden takovým malwarem.Důvodem je skutečnost, že tento typ malwaru není vždy určen antivirovými programy.

V tomto článku se budeme zabývat oběma těmito případy a řekneme, jak odstranit vyskakovací reklamy v prohlížeči pomocí doplňku nebo speciálního programu pro nalezení škodlivého softwaru.

Jak odstranit vyskakovací reklamy pomocí doplňku prohlížeče

Pokud je zdrojem vyskakovacích reklam v prohlížeči stránkykteré prohlížíte, pak potřebujetenainstalujte speciální doplněk prohlížeče, který blokuje reklamy.

Nejoblíbenějším doplňkem pro blokování reklam je tzv. Adblock Plus.Tento doplněk je k dispozici pro většinu prohlížečů, například:

  • Adblock Plus pro Google Chrome ;
  • Adblock Plus pro Firefox ;
  • Adblock Plus pro operu ;

Kromě služby Adblock Plus existují další doplňky prohlížeče určené k blokování, vyskakování a dalších nepříjemných reklam.Například takové doplňky jako Adblock (bez Plus) a Adguard jsou docela populární.

Nastavení Adblock Plus

K dispozici je také program Windows nazvaný Ad Muncher.Tento program není doplňkem prohlížeče a je nainstalován samostatně v systému.

Výhodou Ad Muncher je, že kontroluje veškerý webový provoz, což znamená, že blokuje vyskakovací reklamy ve všech prohlížečích.Toto řešení může být výhodné, pokud používáte různé prohlížeče.Více o Ad Muncher se můžete dozvědět na oficiálních webových stránkách nebo na stránce na Wikipedii.

Nastavení spouštěče reklam

Jak odstranit vyskakovací reklamy na infikovaném počítači

Pokud máte vyskakovací reklamy, které se zobrazují, kdyžnavštívit jakýkoli web nebo ihned po spuštění prohlížeče, pak je třeba počítač očistit od malwaru, který způsobuje vyskakovací okna.

Nejvýkonnějším programem pro nalezení takového malwaru je Malwarebytes Anti-malware. Přejděte na oficiální webovou stránku tohoto programu a stáhněte si jej zdarmaverze.Poté nainstalujte do počítače a spusťte skenování.

Proces skenování počítače pomocí Malwarebytes Anti-malware

A po dokončení skenování vymažte všechny podezřelé objekty a restartujte počítač.Tento postup bude s největší pravděpodobností stačit k odstranění vyskakovacích reklam, které se zobrazují v prohlížeči.Další informace o skenování počítače pomocí Malwarebytes Anti-malware naleznete v článku „ Jak odstranit virus, který otevírá prohlížeč s reklamou “.

V budoucnu opakujte kontrolu počítače pomocí programu Malwarebytes Anti-malware nejméně jednou měsíčně.Aby bylo možné včas detekovat a odstranit malware.