Jak oříznout obrázek v aplikaci Word

Při práci s aplikací Microsoft Word je často nutné vložit obrázek nebo výkres a přizpůsobit je stávajícímu textu.A pokud obvykle nedochází k problémům s vkládáním obrázků, pak jejich montáž často způsobuje uživatelům problémy.

V tomto článku se dozvíte, jak oříznout obrázek nebo výkres v aplikaci Word.Tento materiál bude užitečný pro uživatele moderních verzí aplikace Word, jako jsou Word 2007, 2010, 2013 a 2016.

Chcete-li oříznout obrázek nebo obrázek v editoru Word, musíte tento obrázek vybrat pomocí myši, přejděte na kartu „Formát“ a klikněte zdena tlačítko „Oříznout“.

Výsledkem je, že na vybraném obrázku se objeví speciální prvky, které se používají pro oříznutí.Budou v rozích obrázku i uprostřed každé strany.Klikněte levým tlačítkem myši na jeden z těchto prvků a aniž byste uvolnili zatlačení tlačítka ve směru, ve kterém chcete oříznout obrázek.

Po uvolnění myši bude zřejmé, jak se po oříznutí změní velikost obrázku.Pokud vám tato možnost oříznutí vyhovuje, potvrďte změny stisknutím klávesy Enter.Pokud chcete oříznout obrázek jiným způsobem, klikněte na položku a ořízněte ji a přesuňte na jiné místo.

Chcete-li zrušit oříznutí obrázku, jednoduše použijte kombinaci kláves Ctrl-Z.

Obsah
  1. Pokročilé techniky ořezávání slov
  2. Odstranění oříznutých částí obrázkuz dokumentu aplikace Word
Pokročilé způsoby oříznutí obrázků v aplikaci Word

Je třeba poznamenat, že Word má velké množství pokročilých způsobů oříznutí obrázků.Pro přístup k těmto alternativním metodám klikněte na šipku, která je umístěna pod tlačítkem „Oříznout“.

K dispozici jsou následující možnosti:

  • Oříznutí - obvyklé oříznutí obrázku, stejně jako když kliknete na tlačítko „Oříznout“.
  • Oříznutí do tvaru - oříznutí výkresu do tvaru.
  • Proporce - oříznutí obrázku při zachování určitých proporcí.
  • Výplň - změna velikosti obrázku tak, aby byla vyplněna celá plocha obrázku při zachování původních proporcí.
  • Přizpůsobit - změní velikost výkresu tak, aby byl celý výkres zobrazen v oblasti výkresu při zachování původních proporcí.

Odstranění oříznutých částí obrázku z dokumentu Word

Při ořezávání obrázků v aplikaci Word je důležité si uvědomit, že oříznuté části obrázků jsou v dokumentu uloženy a lze je zobrazit.Pokud chcete oříznuté části zcela odstranit, musíte vybrat obrázek pomocí myši, přejděte na záložku „Formát“, klikněte na tlačítko „Komprimovat obrázky“.

Poté se objeví okno, ve kterém musíte povolit „Odstranit“ oříznuté oblasti obrázků a stiskněte tlačítko „OK“.

Poté je třeba dokument Word uložit.Po provedení těchto manipulací budou oříznuté části obrázků zcela odstraněny z dokumentu.