Jak otevřít Editor místních zásad skupiny v systému Windows 10

Editor místních zásad skupiny je praktický nástroj pro konfiguraci operačního systému a programů Windows 10.S ním můžete rychle provádět změny v registru Windows bez použití Editoru registru, s nímž není snadné pracovat.

V mnoha článcích o konfiguraci systému Windows 10 autoři doporučují použít Editor místních zásad skupiny.Ale zdaleka ne vždy vysvětlovat, jak ji otevřít a co dělat, když se objeví chyby.V tomto článku se podíváme na několik způsobů, jak otevřít tento editor, a také vám řekneme, jak jej nainstalovat, pokud není k dispozici.

Způsoby otevření Editoru místních zásad skupiny

Existuje několik způsobů, jak otevřít Editor místních skupin v systému Windows 10politika.Nejjednodušší možností je prohledat nabídku Start.Chcete-li použít tuto metodu, otevřete nabídku Start, do vyhledávání zadejte příkaz „ gpedit.msc “ a spusťte nalezený program.

Příkaz „ gpedit.msc “ můžete také provést pomocí okna „ Run .Chcete-li to provést, stiskněte kombinaci kláves Windows-R, zadejte „gpedit.msc“ a stiskněte klávesu Enter.V případě potřeby lze tento příkaz provést jinými způsoby, například z příkazového řádku systému Windows 10 nebo z konzoly PowerShell.

Pokud často používáte Editor místních zásad systému Windows10, pak si můžete vytvořit jeho zástupce na ploše.Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na prázdné místo na ploše a vyberte „ Vytvořit - zástupce “.

Poté se otevře okno pro vytvoření zástupců.Zde musíte zadat příkaz „ gpedit.msc “ a kliknout na tlačítko „ Další “ a poté na tlačítko „ Hotovo “.

Výsledkem je zkratka pro rychlé spuštění editoru místních skupinových zásad.Tuto zkratku lze ponechat na ploše, opravenou na úvodní obrazovce systému Windows 10 nebo na hlavním panelu.

Editor místních zásad skupiny v systému Windows 10 Home

Editor místních zásad skupiny je bohužel k dispozici pouze v profesionální a obchodní verzi systému Windows 10 a nePráce na Windows 10 Home.Při pokusu o provedení příkazu „ gpedit.msc “ v domácí verzi systému Windows 10 obdrží uživatel chybu se zprávou „Nelze najít gpedit.msc“ nebo „gpedit.msc nebyl nalezen“.Pokud je to však žádoucí, lze jej nainstalovat.Chcete-li to provést, vytvořte soubor .bat s několika příkazy, které instalují „gpedit.msc“ do systému a spusťte jej jako správce.

Soubor .bat je prostý textový soubor (jako TXT), který ukládá příkazy pro příkazový řádek Windows.Proto k vytvoření takového souboru budete potřebovat nějaký jednoduchý textový editor, například můžete použít standardní Poznámkový blok, který je k dispozici v systému Windows 10. Chcete-li otevřít program Poznámkový blok, klikněte na tlačítko „ Start “ a zadejte do vyhledávání „ Poznámkový blok“nebo„Poznámkový blok“.

Dále do programu Poznámkový blok vložte příkazy, které instalují Editor místních zásad skupiny.

Příkazy pro soubor .bat:

@echo off dir /b C: \ Windows \ servicing \ Packages \ Microsoft-Balíček Windows-GroupPolicy-ClientExtensions ~ 3 * .mum> find-gpedit.txt dir /b C: \ Windows \ servicing \ Packages \ Microsoft-Windows-GroupPolicy-ClientTools-Package ~ 3 * .mum >> find-gpedit.txt echo Ustanovka gpedit.msc pro /f %% i in ('findstr /i. find-gpedit.txt 2 ^> nul') do dem /online /norestart /add-package: "C: \ Windows \ servicing \ Packages\ %% i "echo Gpedit ustanovlen.pause 

Poté musí být výsledný textový dokument uložen s příponou BAT.Chcete-li to provést, otevřete nabídku „ Soubor “ a vyberte možnost „ Uložit jako “.

Při ukládání vyberte typ souboru „ Všechny soubory “ a zadejte název souboru s příponou BAT.

Výsledkem je, že získáte soubor BAT s příkazy.Tento soubor musí být spuštěn jako správce.Chcete-li to provést, klepněte na něj pravým tlačítkem a vyberte „ Spustit jako správce “.

Poté bude zahájen proces instalace Editoru místních zásad skupiny v systému Windows 10. Tento proces může trvat několik minut, takže počkejte, až se zobrazí zpráva „ Stiskněte libovolnou klávesu “..

Po dokončení instalace můžete zkontrolovat, zda funguje příkaz „ gpedit.msc “.

Pokud bylo vše provedeno správně, měl by se před vámi otevřít Editor místní politiky systému Windows 10.