Jak otevřít nastavení routeru

Routery nevyžadují pravidelný zásah do své práce.Zpravidla stačí, když je jednou nastavíte a poté mohou pracovat tak dlouho, jak budete chtít.Někdy však existují situace, kdy je nutné provést změny v nastavení routeru, například za účelem změny hesla pro WiFi.V této situaci vyvstává otázka, jak otevřít nastavení routeru.V tomto článku si povíme, jak rychle a snadno přistupovat k nastavení routeru.

Zadání nastavení routeru se provádí vždy pomocí webového rozhraní.Webové rozhraní je malý web, který je hostován na routeru.Pomocí tohoto mini-webu sledujte stav routeru, jeho fungování a také proveďte změny nastavení routeru.Přístup k webovému rozhraní i k jakémukoli jinému webu se provádí pomocí prohlížeče.Uživatel může použít libovolný prohlížeč, který mu vyhovuje.

K otevření nastavení routeru tedy potřebujete:

Krok č. 1. Otevřete prohlížeč.

Můžete použít jakýkoli prohlížeč, který vám vyhovuje.Může to být Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Internet Explorer, Safari nebo jakýkoli jiný moderní prohlížeč.

Krok č. 2. Zadejte IP adresu routeru.

V horní části okna prohlížeče je panel s adresou.Do tohoto řádku zadejte adresu routeru.Při otevírání webů zadáte název webu (doménu), například Google.ru.Pokud však chcete otevřít nastavení routeru, musíte zadat jeho IP adresu.

V 99% případů je IP adresa routeru 192.168.0.1 nebo 192.168.1.1].Pokud tedy přesně nevíte, jakou IP adresu má váš směrovač, pak vše, co musíte udělat, je vyzkoušet.Nejprve 192.168.1.0 a potom 192.168.1.1.Na jedné z těchto adres určitě najdete webové rozhraní routeru.

Takže do adresního řádku prohlížeče zadáme IP adresu routeru.Pokud je IP adresa správná, zobrazí se okno, ve kterém musíte zadat uživatelské jméno a heslo.Pokud adresa IP není správná, zobrazí se zpráva prohlížeče, která uvádí, že stránka neexistuje.V takovém případě musíte vyzkoušet jinou IP adresu.

Krok č. 3. Zadejte své uživatelské jméno a heslo .

Po zadání správné IP adresy routeru do adresního řádku se zobrazí okno, ve kterém musíte zadat uživatelské jméno (přihlašovací jméno) a heslo.

Pro ochranu routeru před změnou nastavení ze strany uživatelů třetích stran je vyžadováno uživatelské jméno a heslo.Standardní uživatelské jméno a heslo jsou uvedeny v rámečku routeru nebo v jeho pokynech.

Pokud nevíte, které přihlašovací jméno a heslo použít, můžete vyzkoušet následující možnosti:

  • Přihlášení: admin, heslo: admin;
  • Přihlášení: heslo správce: prázdný řádek (heslo se nepoužívá, pouze přihlášení);
  • Přihlášení: admin, heslo: 1234;
  • Přihlášení: admin, heslo: 12345;
  • Přihlášení: admin, heslo: heslo;

Tyto kombinace přihlášení a hesla často používají výrobci routerů jako standard.V extrémních případech, pokud si nepamatujete přihlašovací jméno a heslo pro přístup k nastavení prohlížeče, můžete provést reset routeru.Chcete-li to provést, na zadní straně routeru je malýzapuštěné tlačítko v pouzdru.

Po zadání přihlašovacího jména a hesla se před vámi otevře nastavení routeru (webové rozhraní routeru).