Jak otevřít ovládací panel NVIDIA

Ovládací panel NVIDIA umožňuje konfigurovat mnoho parametrů grafické karty, které nelze změnit pomocí nastavení systému Windows.Zejména s jeho pomocí můžete změnit rozlišení, upravit jas a sytost obrazu, otočit obrazovku, upravit 3D grafiku a mnoho dalšího.V tomto článku budeme hovořit o tom, jak otevřít ovládací panel NVIDIA a co dělat, pokud se neotevře.

Metoda číslo 1. Kontextové menu na ploše.

Nejjednodušší způsob, jak otevřít ovládací panel NVIDIA, je použít místní nabídku na ploše.Stačí kliknout pravým tlačítkem myši na prázdné místo na ploše a z zobrazené nabídky vybrat „Ovládací panel NVIDIA“.

Metoda číslo 2. Ovládací panel.

Pokud nemůžete otevřít ovládací panel NVIDIA pomocí místní nabídky na ploše, můžete použít alternativní metodu.Chcete-li to provést , otevřete „Ovládací panel systému Windows“ (v systému Windows 10 je vhodné použít kombinaci kláves Windows + X) a poté přejděte do části „Hardware a zvuk“.

Poté musíte přejít dolů a kliknout na „NVIDIA Control Panel“.

Neotevře se ovládací panel NVIDIA?

Někdy se uživatelé potýkají s tím, že se ovládací panel NVIDIA neotevře na svém počítači.To obvykle znamená problém s ovladačem.V takovém případě je nejlepší zcela vyjmout ovladače z grafické karty NVIDIA a znovu je nainstalovat.

Chcete-li zcela odebrat ovladače NVIDIA z počítače, stáhněte a nainstalujte program Display Driver Uninstaller.Poté restartujte počítač v nouzovém režimu a spusťte tento program.Poté otevřete rozevírací nabídku a vyberte tam „NVIDIA“.Řeknete tedy Uninstaller Display Driver Uninstaller, že chcete odebrat ovladače z grafické karty NVIDIA.

Dále stačí kliknout na tlačítko „Odinstalovat a restartovat“ a počkat, až odinstalátor Display Driver Uninstaller odstraní ovladače a restartuje počítač.

Po restartu přejdeme do normálního provozního režimu Windows, stáhněte nejnovější ovladače z oficiálních webových stránek NVIDIA, nainstalujte nové ovladače a restartujte počítač znovu.Ve většině případů bude tento postup stačit, aby se ovládací panel NVIDIA začal otevírat normálně.