Jak otevřít ovládací panel v systému Windows 10

V operačním systému Windows 10 se znovu objevila nabídka Start, téměř stejná jako v systému Windows 7. Na rozdíl od systému Windows 7 však nabídka Start již nemá položku „Ovládací panely“.Proto mnoho uživatelů, kteří přešli z Windows 7 na Windows 10, má zájem o to, jak otevřít Ovládací panely ve Windows 10.

Metoda číslo 1. Kontextová nabídka tlačítka Start.

V systému Windows 10 můžete ovládací panel otevřít několika způsoby.Nejjednodušší způsob je kliknout pravým tlačítkem na tlačítko Start v levém dolním rohu plochy.Po kliknutí pravým tlačítkem se otevře velká kontextová nabídka, pomocí které máte přístup k mnoha systémovým nástrojům a nástrojům.Zde můžete otevřít ovládací panel.

Je třeba dodat, že toto kontextové menu lze otevřít také pomocí klávesnice, k tomu je třeba použít kombinaci kláves Windows-X.

Metoda číslo 2. Přidejte ovládací panel do nabídky Start.

Pokud se vám zdá předchozí nepříjemné, můžete do nabídky Start přidat položku nabídky „Ovládací panely“.Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na prázdné místo na hlavním panelu a vyberte „Vlastnosti“.

Poté se zobrazí okno „Vlastnosti hlavního panelu a nabídka Start“.Zde musíte přejít na kartu „Nabídka Start“.

Na kartě „Nabídka Start“ klikněte na tlačítko „Přizpůsobit“.

Poté se otevře okno „Nastavení nabídky Start“.Zde musíte zaškrtnout políčko naproti funkci „Ovládací panely“ a zavřít všechna oknastisknutím tlačítka „OK“

Poté by se v nabídce Start měla objevit položka „Ovládací panely“.

Metoda číslo 3. Vyhledejte nabídku Start.

Můžete také použít vyhledávací lištu v nabídce Start.Chcete-li to provést, otevřete nabídku Start a do vyhledávacího pole zadejte frázi „Ovládací panely“.Poté se v horní části výsledků vyhledávání zobrazí ovládací panel.

Metoda č. 4. Nabídka „Run“.

Dalším způsobem otevření ovládacího panelu v systému Windows 10 je nabídka Spustit.Stisknutím kombinace kláves Windows-R otevřete nabídku Run.Poté zadejte do zobrazeného řádku příkaz „ovládací panel“ a stiskněte klávesu Enter.

Můžete také použít příkaz „control“, otevře také ovládací panel.