Jak otevřít příkazový řádek jako správce v systému Windows 7

Chcete-li provést mnoho příkazů, které jsou uvedeny v různých článcích, musíte mít možnost otevřít příkazový řádek jako správce.V tomto krátkém článku se můžete seznámit několika způsoby, jak to provést v operačním systému Windows 7.

Otevření příkazového řádku prostřednictvím nabídky Start

Chcete-li otevřít příkazový řádek v systému Windows 7, nejjednodušším způsobem je použít nabídku Start..Otevřete nabídku Start a přejděte do části Všechny programy.Zde musíte otevřít "Standard", ve kterém je umístěn zástupce příkazového řádku.Pouhým kliknutím na ikonu „Příkazový řádek“ ji otevřete v normálním režimu bez administrátorských práv.

Pokud potřebujete otevřít příkazový řádek jako správce, klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu a v zobrazené nabídce vyberte příkaz Spustit jako správce.

Poté se z řízení uživatelského účtu zobrazí varovná zpráva.Chcete-li potvrdit otevření příkazového řádku jako správce, klikněte na tlačítko „Ano“.

Výsledkem je, že se před vámi objeví příkazový řádek.Chcete-li se ujistit, že je otevřen jako správce, věnujte pozornost názvu okna.Měl by být uveden „Správce“.Také na příkazovém řádkuměla by být otevřena složka „system32“.

Kromě nabídky Všechny programy můžete k otevření příkazového řádku použít tlačítko Hledat umístěné ve spodní části nabídky Start.Zadejte vyhledávací dotaz „Příkazový řádek“ a samotný systém vám nabídne požadovanou zkratku.

Ve ​​výsledcích vyhledávání funguje také pravé kliknutí.S ním můžete otevřít příkazový řádek jako správce.

Kromě toho některé příkazy fungují také ve vyhledávacím řádku.Můžete například otevřít příkazový řádek pomocí příkazu „CMD“.

Otevření příkazového řádku prostřednictvím nabídky Run

Nabídka Run je malé okno, kterélze vyvolat pomocí kombinace kláves Windows + R.Pomocí tohoto okna můžete rychle provádět různé příkazy.Pokud například potřebujete otevřít příkazový řádek, můžete stisknout Windows + R a zadat příkaz „CMD“.

V důsledku toho se před vámi otevře příkazový řádek.Bohužel tímto způsobem můžete otevřít příkazový řádek pouze v normálním režimu bez administrátorských práv.

Otevření příkazového řádku pomocí klávesové zkratky

Pokud potřebujete příkazový řádek pravidelně otevírat, pak je nejjednodušší vytvořit zástupce na ploše.Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na plochu a vyberte položku nabídky „Vytvořit - zástupce“.

Poté musíte zadat příkaz "CMD", který je zodpovědný za otevření příkazového řádku, klikněte na tlačítko "Další" a potvrďte vytvoření zástupcekliknutím na tlačítko „Dokončit“.

Ve výsledku se na ploše objeví zástupce, pomocí kterého můžete kdykoli rychle otevřít příkazový řádek.

V případě potřeby můžete klepnout pravým tlačítkem myši na zástupce a otevřít příkazový řádek jako správce.

Pokud chcete, aby se zástupce vždy otevíral jménem administrátora, musíte na něj kliknout pravým tlačítkem a přejít na „Vlastnosti“.Na kartě „Zástupce“ klikněte na tlačítko „Upřesnit“.

Poté se otevře okno, ve kterém musíte povolit funkci „Spustit jako správce“.

Po aktivaci této funkce zavřete všechna okna pomocí tlačítka „OK“.Nyní pomocí této zkratky bude příkazový řádek vždy otevřen jako správce.