Jak otevřít příkazový řádek v systému Windows 10

Příkazový řádek je jedním ze způsobů, jak ovládat operační systém.S ním můžete provádět různé operace.Navíc v některých případech není příkazový řádek jednoduše vyměnitelný.Například když potřebujete provést příkaz PING.Z tohoto článku se dozvíte, jak otevřít příkazový řádek v systému Windows 10.

Metoda č. 1. Otevřete příkazový řádek pomocí okna Spustit.

Okno Spustit umožňuje rychle provést jakýkoli příkaz nebo spustit aplikaci.Chcete-li toto okno otevřít, musíte současně stisknout klávesy Windows a R na klávesnici.Jakmile se zobrazí okno „Run“, musíte zadat příkaz „CMD“ a stisknout klávesu Enter nebo tlačítko „Ok“.

Poté byste měli otevřít příkazový řádek Windows 10.

Metoda číslo 2. Otevřít příkazový řádek pomocí speciálnímenu.

Počínaje Windows 8 se v operačním systému Windows objevila nová nabídka.Lze jej otevřít klepnutím pravým tlačítkem myši na tlačítko Start nebo kombinací kláves Windows-X.V této nabídce jsou k dispozici téměř všechny systémové nástroje, které mohou být potřebné pro konfiguraci systému Windows.K dispozici je také příkazový řádek.

Je třeba poznamenat, že zde jsou spuštěny dvě položky, které okamžitě spustí příkazový řádek.Je to jen „Příkazový řádek“ a „Příkazový řádek (Admin).“Pokud vyberete první možnost, příkazový řádek začne uživatelskými právy, pokud je to druhá, pak s právy správce.

Metoda číslo 3. Otevřete příkazový řádek pomocí zkratky kna ploše.

Další možností pro otevření příkazového řádku v systému Windows 10 je zástupce na ploše.Chcete-li použít tuto metodu, musíte vytvořit zástupce.Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na plochu a vyberte "Vytvořit - zástupce".

Poté se otevře okno pro vytvoření zástupce.V tomto okně zadejte příkaz „cmd“ a klikněte na tlačítko „Další“.

Poté vás systém požádá o zadání názvu zkratky a klikněte na tlačítko „Dokončit“.Po těchto jednoduchých manipulacích se na ploše objeví zástupce, pomocí kterého můžete otevřít příkazový řádek.

Metoda číslo 4. Otevřete příkazový řádek v systému Windows 10 pomocí vyhledávání.

Příkazový řádek můžete otevřít také pomocí vyhledávání.Chcete-li to provést, otevřete nabídku Start a do příkazového řádku zadejte příkaz „cmd“.

Po zadání tohoto příkazu do vyhledávání se zobrazí výsledky vyhledávání.Na samém vrcholu by měla být aplikace příkazového řádku založená na systému Windows.

Klikněte na nejvyšší výsledek vyhledávání a před vámi se otevře příkazový řádek.