Jak otevřít příkazový řádek v systému Windows 7

Příkazový řádek je textové rozhraní pro správu operačního systému.V mnoha situacích vám příkazový řádek umožňuje provádět akce se systémem mnohem rychleji než pomocí grafického rozhraní.Navíc v některých případech není příkazový řádek jednoduše vyměnitelný.Například takové oblíbené nástroje jako Ping nebo Ipconfig lze spustit pouze z příkazového řádku.V tomto článku si povíme, jak otevřít příkazový řádek ve Windows 7.

Metoda číslo 1. Otevřete příkazový řádek prostřednictvím nabídky Start.

Pomocí nabídky Start můžete spustit libovolný program a příkazový řádek není výjimkou.Otevřete nabídku Start a přejděte do části „Všechny programy - příslušenství“.V seznamu programů, který se otevře, najděte program příkazového řádku a klikněte na něj.

Kromě toho můžete použít vyhledávací lištu, která je umístěna v nabídce Start.Chcete-li to provést, otevřete nabídku Start a do vyhledávacího řádku zadejte příkazový řádek.

Poté operační systém vyhledá příkazový řádek a zobrazí jej ve výsledcích vyhledávání.

Metoda číslo 2. Otevřete příkazový řádek v systému Windows 7 pomocí nabídky Run.

Nabídka Run je dalším populárním způsobem k otevření příkazového řádku v systému Windows 7. Chcete-li použít tuto metodu, musíte stisknout kombinaci kláves Windows + R a otevře seokno zadejte příkaz "CMD".

Po zadání tohoto příkazu stisknutím tlačítka Enter uvidíte příkazový řádek Windows 7.

Metoda číslo 3. Vytvořitklávesová zkratka pro otevření příkazového řádku.

Pokud potřebujete používat příkazový řádek pravidelně, můžete vytvořit zástupce na ploše.Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na plochu a vyberte "Vytvořit - zástupce".V okně, které se otevře, zadejte příkaz „CMD“ a klikněte na tlačítko „Další“.

Poté zadejte název zkratky a stiskněte znovu tlačítko „Dokončit“.

Po těchto akcích se na ploše objeví zástupce pro otevření příkazového řádku.Pomocí této zkratky můžete otevřít příkazový řádek stejně jako všechny ostatní programy.

V případě potřeby lze zkratce přiřadit kombinaci kláves, po jejím stisknutí se program automaticky otevře.Chcete-li to provést, otevřete vlastnosti zástupce příkazového řádku a umístěte kurzor do pole naproti položce „Rychlé volání“.

Poté stiskněte libovolné tlačítko.Například klikněte na tlačítko s anglickým bukem „C“.

V důsledku toho bude zkratce přiřazena kombinace kláves Ctrl + Alt + C.Chcete-li uložit změny, zavřete okno s vlastnostmi zástupce jednoduše kliknutím na tlačítko „OK“.Nyní, když použijete kombinaci Ctrl + Alt + C, automaticky se otevře příkazový řádek systému Windows 7.