Jak otevřít příkazový řádek v systému Windows 8

Příkazový řádek (nebo CMD) je jedním z hlavních nástrojů pro správu operačního systému Windows.Na příkazovém řádku jsou spuštěny nezbytné nástroje, jako je ping, ipconfig a další.Proto je obejít se bez něj je docela obtížné.

Ne každý však může spustit příkazový řádek v operačním systému Windows 8.V tomto článku se pokusíme vyřešit tento problém mluvením o tom, jak otevřít příkazový řádek v systému Windows 8.

Metoda č. 1. Otevřete příkazový řádek v nabídce Spustit.

Nabídka Run v systému Windows 8 funguje stejně jako v předchozích verzích tohoto operačního systému.Použijte klávesovou zkratku Windows + R.

V okně, které se otevře, zadejte příkaz „CMD“ a stiskněte klávesu Enter nebo tlačítko „OK“.Poté uvidíte příkazový řádek Windows 8.

Metoda číslo 2. Otevřete příkazový řádek pomocí vyhledávání.

V operačním systému Windows 8 funguje vyhledávání programů dobře.Stisknutím klávesy Windows otevřete úvodní obrazovku.

V okně, které se otevře, zadejte „CMD“ nebo „Příkazový řádek“.Jakmile systém Windows 8 zobrazí výsledky hledání, klikněte na nejvyšší výsledek.Poté bude spuštěn příkazový řádek.

Metoda číslo 3. Spusťte příkazový řádek pomocí speciální nabídky.

Windows 8 má speciální nabídku, pomocí které můžete otevírat různé systémové nástroje.Chcete-li tuto nabídku otevřít, musíte v levém dolním rohu kliknout pravým tlačítkem (pokud ano)v systému Windows 8.1 můžete kliknout pravým tlačítkem myši na ikonu Windows).Kromě toho lze toto menu otevřít pomocí kombinace kláves CTRL + X.

V okně, které se otevře, najdete položku „Příkazový řádek“ kliknutím na, kterým otevřete Příkazový řádek systému Windows 8. Pomocí této nabídky můžete otevřít Příkazový řádek s právy správce.

Metoda číslo 4. Spusťte příkazový řádek Windows 8 pomocí úvodní obrazovky.

Otevřete úvodní obrazovku a přejděte na seznam všech aplikací.V systému Windows 8 je proto třeba na prázdné místo kliknout pravým tlačítkem.Poté by se ve spodní části okna měl objevit panel s tlačítkem „Všechny programy“.Kliknutím na toto tlačítko se zobrazí kompletní seznam všech programů dostupných v počítači.

Používáte-li systém Windows 8.1, je přístup k seznamu všech programů mnohem snazší.Ve spodní části úvodní obrazovky je tlačítko se šipkou dolů.Kliknutím na toto tlačítko přejdete na seznam programů.

V seznamu programů najdete příkazový řádek.

Ikona, kterou potřebujete, bude umístěna v části Utilities - Windows.

Metoda číslo 5. Spusťte příkazový řádek Windows 8 ze složky System32.

Pokud z nějakého důvodu pro vás všechny předchozí metody nejsou vhodné, můžete spustit příkazový řádek otevřením souboru CMD.EXE.

Tento soubor je umístěn ve složce c: \ Windows \ System32.