Jak otevřít registr

V operačních systémech Windows existuje takový nástroj jako registr.Používá se k ukládání nastavení operačního systému a nainstalovaných programů.V registru jsou všechna nastavení uložena jako klíče.Chcete-li změnit klíč, musíte otevřít registr Windows pomocí Editoru registru.V tomto článku budeme hovořit o tom, jak otevřít registr různými způsoby.

Otevřete registr pomocí nabídky Run

Nejrychlejším a nejsnadnějším způsobem otevření registru je použití nabídky Run.Stiskněte kombinaci kláves Windows + R, poté, co se před vámi objeví okno „Run“, zadejte příkaz „regedit“ a klikněte na tlačítko „OK“.

Stačí otevřít okno Editoru registru.

Otevření registru pomocí vyhledávání

Registr můžete také otevřít vyhledáním programů.Otevřete nabídku Start a do vyhledávacího pole v dolní části nabídky zadejte příkaz regedit.

Po nalezení programu regedit.exe na něj klikněte myší nebo stiskněte klávesu Enter.

Používáte-li systém Windows 8 a nemáte dobrý starý Nabídka Start, musíte po zobrazení úvodní obrazovky s dlaždicemi stisknout klávesu Windows a zadat příkaz „regedit“.

Poté operační systém vyhledá program a nabídne otevření programu „regedit“, klikněte na něj a otevřete registr Windows.

Vytvoření zástupce pro otevření registru

Registr Windows můžeme otevřít také pomocí dříve vytvořené zkratky.Chcete-li to provést, otevřete kontextové menu na ploše (klikněte pravým tlačítkem) a vyberte položku „ Vytvořit - zástupce “.

Poté se otevře okno pro vytvoření zástupců.V něm musíte zadat příkaz "regedit" a kliknout na tlačítko "Další".

Poté se objeví další okno, ve kterém musíte zadat název zkratky a kliknout na tlačítko „Dokončit“.Ve výsledku se na ploše objeví zástupce pro otevření registru Windows.

Otevřeme editor registru přímo

Pokud vám žádná z výše uvedených možností nevyhovuje, můžete editor registru spustit ručně.Chcete-li to provést, otevřete složku Windows na systémové jednotce a najděte tam program regedit.exe, to je Registry Reactor.

Když otevřete soubor regedit.exe, uvidíte přesně stejné okno jako v předchozích popsaných případech.