Jak otevřít registr v systému Windows 10

Registr je místo, kde operační systém Windows a programy třetích stran ukládají svá nastavení.V tomto článku budeme hovořit o tom, jak otevřít registr v systému Windows 10.

Metoda číslo 1. Otevřete registr Windows 10 pomocí příkazu REGEDIT.

Nejjednodušší způsob, jak otevřít registr v systému Windows 10, je spustit příkaz REGEDIT.Tento příkaz lze provést několika způsoby.Můžete například otevřít nabídku Start a do vyhledávání zadat REGEDIT.Poté vás systém vyzve k provedení tohoto příkazu.

Příkaz REGEDIT můžete také spustit pomocí okna Spustit.Chcete-li to provést, stiskněte kombinaci kláves Windows + R av zobrazeném okně zadejte REGEDIT.Po stisknutí klávesy Enter bude příkaz proveden a před vámi se otevře registr Windws 10.

Příkazový řádek lze také použít k provedení příkazu REGEDIT, pokud jej z nějakého důvodu potřebujete.

Metoda číslo 2. Pomocí zástupce otevřete registr Windows 10.

Dalším způsobem, jak otevřít registr Windows 10, je zástupce na ploše.Můžete vytvořit zástupce na ploše a poté jej použít k rychlému otevření registru.Chcete-li vytvořit zástupce, klepněte pravým tlačítkem myši na plochu a v okně, které se otevře, vyberte možnost „Vytvořit - zástupce“.

Poté se na obrazovce objeví okno pro vytvoření zástupce.V tomto okně bude pole označující umístění objektu.V tomto řádku stačí zadat příkaz REGEDIT, o kterém jsme již mluvili, a kliknout na tlačítko „Další“.

PotéChcete-li to provést, zadejte název zástupce a klikněte na tlačítko "Dokončit".

V důsledku toho se na ploše objeví zástupce pro otevření registru Windows 10.

V případě potřeby můžete této zkratce přiřadit zkratku.Chcete-li to provést, otevřete vlastnosti zástupce a zadejte požadovanou kombinaci kláves do pole "Zkratka".

Metoda číslo 3. Přímo otevřete registr Windows 10.

V extrémních případech lze registr otevřít pomocí souboru regedit.exe, který je umístěn ve složce Windows.

Pokud přejdete do složky Windows a otevřete tento soubor, otevře se před vámi Editor registru, přesně stejný jako v předchozích případech.