Jak otevřít skryté složky v systému Windows 8

Skryté složky jsou běžné složky, pro které je nastaven atribut Skrytý.Tento atribut skryje složky z rozhraní Windows.Pomocí tohoto mechanismu je velmi výhodné skrýt složky, které neplánujete používat.Můžete tak výrazně zjednodušit práci se složkami a soubory.

V některých případech však mohou být skryté složky velkým problémem, zejména pokud nevíte, jak je otevřít.V tomto článku si povíme, jak otevřít skryté složky ve Windows 8.

Práce se skrytými složkami ve Windows 8 se prakticky neliší od toho, co bylo v předchozích verzích.WindowsSkrytou složku v systému Windows 8 lze otevřít dvěma způsoby: zadáním názvu složky nebo zapnutím zobrazení skrytých složek.

Metoda č. 1. Jednoduše zadejte název skryté složky.

Pokud víte, ve které složce je skrytá složka a znáte její název, nemusíte pro její otevření povolit zobrazení skrytých složek.Vše, co musíte udělat, je otevřít složku, ve které je skrytá složka, kterou potřebujete, a zadat název skryté složky do adresního řádku.

Po zadání názvu skryté složky stiskněte klávesu Enter a otevře se vaše složka.Velmi jednoduchý a velmi rychlý způsob, jak otevřít skrytou složku.

Metoda číslo 2. Zapněte zobrazení skrytých složek a souborů.

Pokud ale neznáte přesný název složky, nebude pro vás předchozí způsob otevírání skrytých složek fungovat.V tomto případě musíte povolit zobrazení skrytých složek.Zvažte tuto metodu podrobněji.

Otevřete libovolné okno se složkami, například „Tento počítač“, a přejděte na kartu „Zobrazit“.

Na kartě „Zobrazit“ klikněte na tlačítko „Možnosti“.Toto tlačítko je umístěno na pravé straně panelu nástrojů.

Poté by se před vámi mělo otevřít okno „Možnosti složky“.Zde můžete nakonfigurovat mnoho nastavení týkajících se rozhraní systému Windows 8 a zobrazení složek.

Je třeba poznamenat, že okno „Možnosti složky“ lze otevřít jiným způsobem.Například prostřednictvím ovládacího panelu - Vzhled a přizpůsobení - Možnosti složky.Uživatelé mohou také použít vyhledávání v systému Windows 8.Chcete-li to provést, stačí otevřít úvodní obrazovku a zadat „Možnosti složky“, po které operační systém nabídne otevření tohoto okna.

Chcete-li povolit zobrazení skrytých složek v systému Windows 8, přejděte na kartu „Zobrazit“ v okně Možnosti složky.Zde v seznamu parametrů musíte najít sekci „Skryté složky“ a povolit funkci „ Zobrazit skryté soubory, složky a jednotky “.

Poté by měla být viditelná vaše skrytá složka.Pokud chcete povolit zobrazení skrytých systémových souborů, musíte zrušit zaškrtnutí volby „Skrýt chráněné systémové soubory“.