Jak otevřít soubor docx

Ti, kteří hodně pracují s textovými dokumenty, se pravděpodobně museli zabývat soubory s příponou docx.Tyto soubory jsou bezradné pro mnoho uživatelů, nevědí, jak otevřít docx.V tomto článku se budeme zabývat programy, se kterými můžete pracovat se soubory docx.

Microsoft Word 2007 nebo novější verze

Formát docx získal popularitu po vydání sady Office Office 2007. Microsoft Word 2007, která je součástí této kancelářské sady, ve výchozím nastavení nabízí uložení nových dokumentů ve formátu docx.

Program Microsoft Word 2007 proto poskytuje nejvyšší kvalitu podpory pro tento formát.

Microsoft Word 2003

Jedním z nejpopulárnějších kancelářských programů je stále aplikace Microsoft Word 2003. Pokud takový program používáteMůžete také otevřít formát docx.Ale protože zpočátku tento program není schopen pracovat s docx, budete si muset stáhnout doplněk, který přidá podporu pro tento formát do programu.

Doplněk je distribuován zcela zdarma a lze jej snadno stáhnout z webu společnosti Microsoft: http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx? id = 3.

Kancelářské sady zdarmaOpenOffice a LibreOffice

Textový editor Microsoft Word funguje dobře se soubory docx.Tento program je však součástí placené kancelářské sady Microsoft Office.Proto, pokud potřebujete bezplatné řešení pro otevření souboru docx, pak věnujte pozornost kancelářským balíčkům OpenOffice a LibreOffice zdarma.

Btato kancelářská apartmá zahrnují textový editor s názvem Writer.S ním můžete snadno otevřít a upravit soubor docx.

Online převodník docx na doc

Pokud pro vás všechny výše uvedené metody nejsou vhodné a stále nevíte, jak otevřít docxsoubor, pak vám může být užitečné použít online převodník z formátu docx do doc.Tato služba je umístěna na adrese http://www.doc.investintech.com/.

Pomocí tohoto souboru můžete snadno a rychle změnit soubor docx na běžný soubor doc, který pak můžete otevřít pomocí libovolného programu, který jej podporuje.

Chcete-li převést docx na doc, stačí kliknout na tlačítko „Procházet“ a vybrat požadovaný soubor docx.Poté služba provede konverzi a nabídne stažení souboru doc, pro to musíte kliknout na tlačítko „Stáhnout“.