Jak otevřít soubor PDF v aplikaci Word

PDF nebo Portable Document Format je formát vytvořený společností Adobe a jedním z nejpopulárnějších formátů textových dokumentů.Formát PDF se nejčastěji používá k publikování elektronických verzí novin, časopisů, knih, vědeckých článků a dalších dokumentů, jejichž další úpravy nejsou poskytovány.

Někdy je však nutné otevřít soubor PDF v aplikaci Word a provést v něm určité změny.Bohužel to nelze provést přímo.Nejprve musíte uložit soubor PDF ve formátu, který je srozumitelný editoru Word, a teprve potom s ním můžete pracovat.

Nyní zvážíme několik možností, jak toho lze dosáhnout.Článek bude relevantní pro všechny verze aplikace Word, včetně aplikací Word 2003, 2007, 2010, 2013 a 2016.

Možnost č. 1. Text zkopírujte z PDF do aplikace Word.

Pokud je objem souboru PDF malý nebo potřebujete pouze výpis z něj, pak stačí zkopírovat text z PDF, vložit do aplikace Word a opravit formátování textu.Velmi často to zabere méně času než instalace speciálních programů a převod souboru PDF do formátu Word.

Chcete-li kopírovat text, otevřete soubor PDF v kterémkoli programu, který jej podporuje (například můžete použít Adobe Reader), vyberte text a zkopírujte jej pomocí kombinace kláves CTRL + C nebo pomocí kontextové nabídky.Dále přejděte do aplikace Word a vložte zkopírovaný text.

Je třeba poznamenat, že kopírování textu nefunguje vždy.U některých dokumentů PDF může být tato funkce zablokována.V tomto případě to potřebujeteJiné způsoby otevírání souborů PDF v aplikaci Word.

Možnost č. 3. Rozpoznat dokument PDF pomocí aplikace ABBYY FineReader.

Pokud často pracujete s texty, pravděpodobně jste obeznámeni s programem, jako je ABBYY FineReader.Jeho hlavním účelem je rozpoznat text na skenovaných dokumentech, ale můžete jej použít k rozpoznání souborů PDF.

To se provádí velmi jednoduše.Spusťte program ABBYY FineReader, klikněte na tlačítko „Otevřít“ a vyberte soubor PDF, který chcete otevřít v aplikaci Word.

Potom počkáme, než dokument ABBYY FineReader rozpozná.Po dokončení rozpoznávání klikněte na tlačítko „Transfer“ a vyberte „Transfer to Word“.

V důsledku toho by se měl textový editor otevřít s obsahem vašeho dokumentu PDF.

Možnost č. 3. Použijte převaděče PDF-WORD

Pokud text prostě nemůžete kopírovat a program ABBYY FineReader není k dispozici, můžete se obrátit na pomoc s programy převaděčů.Jedná se o programy, s nimiž lze soubor PDF převést na soubor DOC nebo DOCX a poté otevřít v aplikaci Word.Níže uvádíme několik takových programů.

UniPDF ( Stáhnout ) je bezplatný a velmi jednoduchý program pro převod souborů PDF do aplikace Word.Jediné, co musíte udělat, je spustit UniPDF, přidat do něj PDF soubor, který potřebujete otevřít v aplikaci Word, vybrat výstupní formát (Word), kliknout na tlačítko „Contert“ a určit složku pro uložení práce.Poté se v zadané složce objeví dokument Word, který můžete otevřít a upravit.

Převodník pevných látek ( Stáhnout ) - placený program pro převod souborů PDF do aplikace Word se zkušební dobou 15 dnů.Během zkušebního období se na přijatý soubor aplikace Word použije vodoznak s logem programu, ale lze jej vymazat.Chcete-li převést soubor PDF do aplikace Word, spusťte Solid Converter, klikněte na tlačítko v levém horním rohu, vyberte „Otevřít PDF“ a přejděte na soubor PDF, který chcete otevřít v aplikaci Word.

Po otevření souboru klikněte na tlačítko „PDF to Word“ a výsledný soubor Word uložte.

Jako výsledek obdržíte soubor ve formátu Word, který lze otevřít a upravit.

Možnost č. 4. Používejte online převodníky.

Pokud potřebujete otevřít soubor PDF v aplikaci Word, ale neexistuje žádný způsob, jak nainstalovat program, můžete použít online převaděče.Obvykle dávají kvalitu o něco horší než specializované programy, ale nejsou kritické.

Online převaděč můžete najít v kterémkoli vyhledávacím stroji tak, že požádáte o „převod na slovo ve formátu pdf“.Můžete například použít web http://pdf2doc.com/ru/.Chcete-li převést soubor PDF do aplikace Word, otevřete tento web, klikněte na tlačítko „Stáhnout“ a vyberte požadovaný dokument PDF.

Poté počkejte, než web zpracovává váš soubor, a klikněte na tlačítko „Stáhnout“.

Po stažení obdržíte soubor DOC, který lze otevřít a upravit v aplikaci Word.Existují také další online převaděče PDF.Například pdfonline.com, ru.pdftoword.org a další.