Jak otevřít soubor rar

Soubory RAR jsou archivní soubory ve formátu RAR.Tento archivní formát vytvořil slavný ruský programátor Eugene Roshal.Kromě formátu RAR vyvinul populární správce souborů FAR Manager a archivační programy RAR a WinRAR.

Stejně jako u každého archivu může soubor RAR obsahovat mnoho souborů jiných formátů.V tomto případě je struktura složek uložena uvnitř archivu.A samotné soubory mohou být komprimovány nebo šifrovány.Chcete-li získat přístup k souborům uloženým v archivu RAR, musíte jej rozbalit.V tomto článku budeme hovořit o tom, jak otevřít soubor RAR za účelem extrahování informací.

Zdarma programy pro otevírání souborů RAR

Program 7-Zip má jednoduché a snadno pochopitelné rozhraní.Program navíc přeložil 74 jazyků.

Program 7-Zip si můžete stáhnout na oficiálních webových stránkách http://www.7-zip.org/.

PeaZip- jednoduchý bezplatný archivátor.PeaZip umožňuje otevírat soubory RAR.Kromě toho pomocí tohoto archivátoru můžete rozbalit takové formáty, jako jsou ACE, CAB, CHM, ARJ, DEB, ISO, CPIO, Java archivy, LZMA, instalátory NSIS, LZH, PET /PUP, PAK /PK3 /PK4, formáty OpenOffice.org,RAR, RPM, SMZIP, U3P, Z, XPI, ZIPX.

Program PeaZip si můžete stáhnout na oficiálních webových stránkách http://peazip.sourceforge.net/.

IZArcje jednoduchý bezplatný archivátor.Stejně jako PeaZip i tento archivátormůže rozbalit mnoho formátů, včetně 7-ZIP, ACE, ARC, A, ARJ, BH, BIN, B64, BZ2, C2D, CDI, BZA, CAB, DEB, ENC, CPIO, GZ, GZA, IMG, ISO, GCA, JAR, LHA, HA, LZH, MBF, LIB, MDF, NRG, PAK, MIM, PDI, RAR, RPM, PK3, TAZ, TBZ, TAR, TGZ, UUE, WAR, TZ, YZ1, Z, XXE, ZIP a ZOO.Mezi neobvyklé funkce je třeba poznamenat, že archivy lze převádět z jednoho formátu do druhého.

Program IZArc si můžete stáhnout na oficiálních webových stránkách http://www.izarc.org/.

Placené programy pro otevírání souborů RAR

WinRAR- archivátor od vývojáře formátu RAR.Program je distribuován jako shareware.To znamená, že jej lze používat zdarma až po dobu 40 dní, po které je třeba zakoupit licenci.Archivátor WinRAR umožňuje rozbalovat archivy ve formátech RAR, CAB, LZH, TAR, GZ, ACE, ARJ, BZIP2, JAR, UUE, ISO, 7z a ZIP.Je třeba poznamenat, že archivátor WinRAR je jediný archivátor, pomocí kterého můžete vytvořit archiv RAR.

Program WinRAR si můžete stáhnout na oficiálních webových stránkách http://www.rarlab.com/download.htm.

Jak otevřít soubor RAR pomocí 7-Zipu

Ukážeme si, jak otevřít soubor RAR pomocí programu 7-Zip jako příklad.Po instalaci programu 7-Zip se v kontextové nabídce souborů objeví nová položka - 7-Zip.

Chcete-li otevřít soubor RAR, klepněte pravým tlačítkem myši na soubor a otevřete položku nabídky „7-Zip“.Poté vyberte možnost „Otevřít archiv“.

Dále se před vámi otevře okno programu 7-Zip, ve kterém se zobrazí soubory obsažené v archivu.

K extrahování souborů z archivu RAR můžete použít tlačítko „Extrahovat“, které je umístěno na panelu programu, nebojednoduše přetáhněte soubory ze 7-Zip do složky, kterou potřebujete.