Jak otevřít soubor rar ve Windows 10

Operační systém Windows 10 může pracovat s archivy ve formátu ZIP, ale pokud narazíte na soubor RAR, budete muset nainstalovat další program, abyste jej mohli otevřít.V tomto článku budeme zvažovat řadu bezplatných programů, pomocí kterých můžete otevírat soubory RAR ve Windows 10.

7-Zip je jedním z nejznámějších a nejoblíbenějších zdarmaarchivátory.Pomocí archivátoru 7-Zip můžete otevírat soubory RAR a také soubory ve formátech ARJ, CHM, CAB, DMG, HFS, CPIO, DEB, MSI, LZH, RPM, ISO, LZMA, XAR, UDF, NSIS, WIM aZ.

Kromě toho má 7-Zip archivátor intuitivní rozhraní, které je přeloženo do 74 různých jazyků.Na obrázku níže vidíte, jak vypadá rozhraní programu 7-Zip.

Abyste mohli otevírat soubory RAR, stačí do počítače nainstalovat 7-Zip.Poté se v tomto programu začnou otevírat všechny soubory RAR.

Pokud k tomu nedojde, můžete otevřít soubor RAR v programu 7-Zip prostřednictvím místní nabídky.Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na soubor RAR a vyberte "7-Zip - Otevřít archiv".

Chcete-li extrahovat obsah archivu RAR, můžete použít funkci „Extrahovat“, k tomu musíte kliknout na tlačítko se stejným názvem na panelu nástrojů se 7 zipem.Můžete také jednoduše „přetahovat“ soubory z okna 7-Zip do libovolné složky.

Kromě 7-zipu lze k otevření souboru RAR použít i jiné archivátory.Mezi ty svobodné lze rozlišovat archivátory PeaZip a IZArc.

ArchiverPeaZipumožňuje otevírat soubory ve formátech, jako jsou ACE, CAB, DEB, ISO, CPIO, Java archivy, CHM, ARJ, LZMA, PET /PUP,Instalatéři PAK /PK3 /PK4, NSIS, LZH, OpenOffice.org, RAR, RPM, U3P, Z, XPI, SMZIP a ZIPX.Tento archivátor si můžete stáhnout na webových stránkách http://www.peazip.org/.

IZArcpodporuje formáty 7-ZIP, A, ARJ, BH, BIN, B64, ACE, ARC, BZ2, C2D, CDI, BZA, CPIO, GZ, GZA, IMG, JAR., LHA, HA, LZH, CAB, DEB, ENC, ISO, GCA, MBF, LIB, MDF, NRG, RPM, PK3, TAZ, TBZ, PAK, MIM, PDI, RAR, TAR, TZ, YZ1, Z, TGZ, UUE, WAR, XXE, ZIP a ZOO.Kromě toho vám IZArc umožňuje převádět archivy z jednoho formátu do druhého, což je poměrně vzácná funkce pro bezplatné archivátory.Tento archivátor si můžete stáhnout na webových stránkách http://www.izarc.org/.