Jak otevřít Správa disků ve Windows 7 a Windows 10

Správa disků je nástroj zabudovaný do systému Windows navržený pro práci s jednotkami připojenými k počítači.S ním můžete vytvářet a mazat oddíly, přidělovat diskovým oddílům písmena a mnoho dalšího.V tomto krátkém článku budeme hovořit o tom, jak otevřít správu disků v operačních systémech Windows 7 a Windows 10.

Metoda č. 1. Kontextové menu ikony Tento počítač.

Pokud potřebujete otevřít správu disků, nejjednodušším způsobem je místní nabídka ikony Tento počítač.Abyste mohli tuto metodu použít, musíte kliknout pravým tlačítkem myši na ikonu „Tento počítač“ (nebo na ikonu „Počítač“, pokud máte systém Windows 10) a v kontextové nabídce, která se otevře, vyberte položku „Správa“.

Poté se otevře okno „Správa počítače“.Nyní, abyste se dostali do správy disků, stačí otevřít příslušnou sekci.

Metoda č. 2. Provedení příkazu „diskmgmt.msc“.

Můžete také přejít do Správa disků provedením příkazu „diskmgmt.msc“.Chcete-li to provést, otevřete okno Spustit pomocí kombinace kláves Windows-R, zadejte „diskmgmt.msc“ a stiskněte klávesu Enter.

Příkaz „diskmgmt.msc“ lze také zadat do příkazového řádku systému Windows nebo jednoduše do vyhledávací lišty v nabídce „Start“.Tato metoda bude také fungovat.

Metoda č. 3. Kontextové menu tlačítka Start.

Pokud používáte Windows 8.1 nebo Windows 10, můžete otevřít Správa disků pomocí kontextové nabídky tlačítka Start.Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši natlačítko „Start“ (nebo stiskněte kombinaci kláves Windows-X) a v nabídce, která se otevře, vyberte „Správa disků“.

\

Velmi jednoduchý a rychlý způsob, ale ve Windows 7 a starších verzích Windows to nebude fungovat.