Jak otevřít Správce úloh ve Windows 7 nebo Windows 8

Správce úloh je malý program, který umožňuje sledovat spuštěné programy, spuštěné procesy a služby.Správce úloh také umožňuje ovládat využití počítačových zdrojů různými programy.V tomto článku se naučíte, jak otevřít správce úloh ve Windows 7 a Windows 8.

Metoda č. 1. Použijte klávesovou zkratku CTRL-ALT-DEL.

Nejznámějším způsobem otevření Správce úloh je kombinace kláves CTRL-ALT-DEL.U starších operačních systémů tato kombinace okamžitě otevřela Správce úloh.

Ale ve Windows 7 a Windows 8 tato kombinace kláves nejprve otevře úvodní obrazovku s malou nabídkou (viz snímek obrazovky níže), ve kterém musíte vybrat „Spusťte správce úloh. “

Proto ve Windows 7 a Windows 8 nebylo příliš vhodné použít tuto metodu otevření Správce úloh.

Metoda číslo 2. Používáme kombinaci klávesCTRL-SHIFT-ESCAPE.

Pokud si přejete otevřít Správce úloh pomocí klávesnice, musíte použít kombinaci kláves CTRL-SHIFT-ESCAPE.Tato kombinace kláves okamžitě otevře Správce úloh, bez dalších nabídek a oken.

Metoda číslo 3. Použijte místní nabídku na hlavním panelu.

Správce úloh můžete otevřít také pomocí místní nabídky na hlavním panelu.Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na prázdné místo na hlavním panelu av nabídce, která se otevře, vyberte „Spustit Správce úloh“.

Metoda číslo 4. Používáme příkaz TASKMGR.

Dalším způsobem, jak otevřít Správce úloh, je provedení příkazu TASKMGR.Tento příkaz lze zadat v nabídce Spustit (otevře se pomocí kombinace kláves Windows-R), na příkazovém řádku nebo do vyhledávacího řádku v nabídky Start.

Metoda číslo 5. Použijte zástupce na ploše.

V případě potřeby můžete dokonce vytvořit zástupce, který provede příkaz TASKMGR, a tím otevřít Správce úloh.Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na plochu a vyberte "Vytvořit zástupce".

Poté se zobrazí okno pro vytvoření zástupce.Zadejte v něm příkaz TASKMGR a klikněte na tlačítko „Další“.

Poté dokončete vytvoření zástupce kliknutím na tlačítko „Dokončit“.Ve výsledku se na ploše objeví zástupce, pomocí kterého můžete otevřít Správce úloh.