Jak otevřít xls

Pro uživatele, kteří nemají velké zkušenosti s kancelářskými programy, vyvstává často otázka, jak otevřít soubor XLS.K této situaci obvykle dochází, když někdo pošle soubor poštou nebo po stažení souboru z Internetu.A tady je soubor ve formátu XLS, ale nevíte, jak jej lze otevřít a co může být uvnitř takového souboru.

Pokud narazíte na podobné potíže, pak je tento článek právě pro vás.Nyní se naučíte, jak otevřít soubor XLS, jaké programy takové soubory vytvářejí a jak ukládat data, která používají.

Soubory XLS jsou programové soubory Microsoft Excel.Excel ukládá tabulky do souborů tohoto formátu.Tyto soubory obvykle ukládají tabulky s daty, výpočty a různými výpočty.Díky flexibilnímu systému vzorců v souborech XLS můžete ukládat celé programy, které podle daných algoritmů vypočítávají potřebné hodnoty v závislosti na zdrojových datech.

Protože soubory XLS jsou nativním formátem aplikace Microsoft Excel, je nejlepší otevřít soubor XLS pomocí aplikace Microsoft Excel. V tomto případě si můžete být jisti, že se vše otevřelo správně a všechna data se zobrazovala přesně, jak to určovala osoba, která tuto tabulku vytvořila.

Microsoft Excel je však součástí placené kancelářské sady Microsoft Office, která stojí hodně peněz.Pokud tedy nemáte možnost zakoupit sadu Microsoft Office, budete muset k otevření souborů XLS použít jiné programy.Níže se budeme zabývat řadou nejpopulárnějšíchfreewarové programy, pomocí kterých můžete otevřít soubor xls.

Jak otevřít soubor XLS zdarma

Prohlížeč Microsoft Office Excel- bezplatná utilita od společnosti Microsoft.Tento nástroj umožňuje otevírat soubory XLS a prohlížet je v režimu čtení.V tomto režimu máte velmi omezený počet možností.Jediné, co můžete udělat, je vytisknout dokument, použít vyhledávání nebo zkopírovat jeho obsah.Otevřený soubor však nebudete moci upravit.

Stáhnout prohlížeč Microsoft Office Excel Viewer

OpenOffice.orgje populární bezplatná kancelářská sada.Tato kancelářská sada obsahuje programy pro práci s textovými dokumenty, tabulkami, databázemi a prezentacemi.Program pro práci s tabulkami se nazývá Calc a jeho pomocí můžete otevírat soubory XLS.

Existují také další bezplatné kancelářské sady postavené na základě OpenOffice.org.Tyto kancelářské sady jsou vyvíjeny jinými vývojovými týmy a mohou mít určité rozdíly.Jedná se o: LibreOffice, OxygenOffice Professional, Portable OpenOffice.org atd.

Stáhněte si program Universal Viewer z OpenOffice.org

Universal Viewer Free- bezplatný program pro prohlížení souborův populárních formátech.Hlavním rysem tohoto programu je, že vám umožňuje otevírat a prohlížet soubory ve všech populárníchformáty.Podle vývojářů podporuje Universal Viewer 40 obrazových formátů, 170 hudebních a video formátů, jakož i všechny kancelářské formáty, mezi nimiž jsou XLS.

Stáhnout Universal Viewer

Placené kancelářské sady pro otevírání souborů XLS

Kromě sady Microsoft Office existují i ​​další placené kancelářské sady.Jsou v mnoha ohledech podobné Microsoft Office a není vhodné je podrobně zkoumat.Všechny zahrnují řadu programů pro práci s textovými dokumenty, tabulkami, databázemi a prezentacemi.Pokud vás zajímá, jak otevřít soubor XLS, pak z těchto kancelářských apartmá potřebujete pouze program pro práci s tabulkami.

Placené kancelářské sady zahrnují programy, jako je Corel WordPerfect Office, SoftMaker Office, Ashampoo Office, Kingsoft Office Suite Professional.