Jak otočit stránku v aplikaci Word

Pokračujeme v řadě článků o aplikaci Microsoft Word nebo jen o aplikaci Word.Téměř všichni uživatelé operačního systému Windows používají textový editor.Není proto překvapivé, že uživatelé se tak často ptají na práci s tímto programem.

Jedním z nejčastějších úkolů při práci s aplikací Microsoft Word je otáčení stránek.Mnoho nezkušených uživatelů prostě neví, jak převést stránku v aplikaci Word na orientaci na šířku.

Jak změnit všechny stránky na orientaci na šířku

Změnit všechny stránky dokumentu na šířkuorientace je docela jednoduchá.Chcete-li to provést, přejděte na kartu „Rozvržení stránky“ a klikněte na tlačítko „Orientace“.

Ve výstupní nabídce musíte vybrat jeden z typů orientace stránky

  • „Kniha“ - stránka je svislá, jako v knize.
  • „Album“ - stránka leží horizontálně jako v albu s fotografiemi.

Po výběru jedné z možností orientace ji okamžitě použijete na všechny stránky vašeho dokumentu Word.Nové stránky, které vytvoříte, budou také vytvořeny ve vybrané orientaci.

Jak převést jednu stránku do orientace na šířku

Někdy je nutné obrátit pouze jednu stránku.V tomto případě rozbalovací nabídka na kartě„Rozvržení stránky“ vám nepomůže.Chcete-li otočit jednu stránku v aplikaci Word, potřebujete:

  1. Umístěte kurzor na stránku, která jde před stránku, kterou chcete otočit na šířku.
  2. Na kartě „Rozvržení stránky“ kliknutím na tlačítko zobrazíte nastavení stránky.
  3. V okně, které se otevře, změňte orientaci stránky.Například na šířku, pokud chcete, aby další stránka byla orientována na šířku.

  4. Poté v dolní části okna „Nastavení stránky“ vyberte „Použít na konec dokumentu“.Poté kliknutím na „OK“ zavřete okno „Nastavení stránky“.
  5. Umístěte kurzor na stránku, kterou chcete převrátit na zobrazení na šířku.Znovu otevřete nabídku Vzhled stránky, vyberte orientaci na výšku a použijte ji „na konec dokumentu“.Všechny stránky, které jdou po vzhůru nohama, se tak znovu vrátí do své normální orientace na výšku.